Virtuali realybė Wireless

Wireless ir virtuali realybė – kuo tai susiję?

Laidai – labai nekaltas priedas, be kurio neapsieina jokia technika – kompiuteriai, serveriai, garso aparatūra. Taip pat ir virtuali realybė. Būtent tai, jog po kojomis pinasi laidai, atgraso daugelį žmonių nuo šios technologijos. Ar yra sprendimas, leidžiantis mėgautis VR be laidų? Taip!

Tas sprendimas ir yra parašytas temos pavadinime – Wireless. Būtent šios technologijos pagalba galima žaisti VR kūrinius nebijant, jog koja užkliūs už laido.

Turbūt kai kurie iš jūsų pagalvojo ir apie Oculus Go ar Gear VR. Taip, tai irgi belaidės priemonės, tačiau jose nepažaiste aukšto lygio žaidimų. Tokių kaip ant Oculus Rift ar HTC Vive. Bet apie viską nuo pradžių.

Kas yra Wireless VR?

Oculus virtualūs akiniai

Kaip jau minėjome, bene didžiausias šiuolaikinių VR akinių trūkumas yra kabeliai. Laidų pagalba akiniai prijungiami prie kompiuterio ir naudodami jų galia pateikia virtualios realybės patirtį.

Tiesa, jau senokai yra išrastas problemos sprendimas – tai speciali kuprinė-kompiuteris, prie kurios ir jungiasi virtualūs akiniai. Vis tik tokie išeitis patinka ne visiems, o ir saugumo klausimas kelia abejonių, kadangi intensyviai žaidžiant galima pargriūti ir taip pažeisti įrangą.

Turbūt visi sutiksite, jog wireless spendimas skamba daug patraukliau. Tokiu būdu ir atsikratytumėte laidų ir nereikėtų ant pečių tampytis kuprinės-kompiuterio.

Geras tokios patirties pavyzdys yra Oculus Go arba Lenovo Mirage Solo – tai akiniai, kuriuos užsidedame ir žaidžiame. Jokių laidų po kojomis, jokių kuprinių. Būtent taip turėtų vystytis ir galingi VR akiniai.

Mobilieji VR išsprendžia problemą?

Oculus Go virtualios realybės akiniai

Mobilieji virtualūs akiniai, tokie kaip Daydream View ar Gear VR taiko būtent wireless technologiją, sujungdami mobiliuosius telefonus ir virtualius akinius. Neabejotinai, tai yra smagi, įtraukianti patirtis, tačiau mobilieji negali pasiūlyti to, ką suteikia Oculus Rift ar HTC Vive. Ten neturite tokio ryškaus ir gražaus ekrano, neturite dviejų pultelių ir kompiuterio arklio jėgų. Taip pat ten nėra ir 6DOF technologijos, suteikiančios judėjimo laisvę.

Ant mobiliųjų telefonų sistemos sukurti ir autonomiški akiniai – Oculus Go bei Mirage Solo. Nors į šiuos prietaisus dėti mobilaus telefono nereikia, jų veikimo principas labai panašus.

Tačiau ir autonomiški stebuklai nesuteiks tokios patirties kaip galingi VR prietaisai. Oculus Go apskritai mažai kuo skiriasi nuo mobiliųjų akinių, kadangi naudoja 3DOF technologiją. Mirage Solo gali pasigirti 6DOF, tačiau labai ribotame plote, be to pultelis yra taip pat 3DOF.

Taigi faktas lieka faktu – norėdami mėgautis aukščiausio lygio virtualia realybe, turėsite pirkti normalius VR akinius. Tik kaip juos naudoti Wireless pagalba?

Kaip savo akinius paversti wireless  VR?

Virtuali realybė Wireless

Kas anksčiau atrodė neįmanoma, dabar įgavo formą. Atsirado tokia kompanija kaip TPCast, kuri jau dabar pardavinėja Wireless adapterius, skirtus HTC Vive bei Oculus Rift įrenginiams. Skelbiama, jog netrukus prietaisas bus pritaikytas ir Windows Mixed Reality įrangai.

Specialus maršrutizatorius prijungiamas prie kompiuterio, tuo tarpu ant akinių viršaus tvirtinamas Wireless modulis. Tai šiek tiek apsunkina virtualius akinius, tačiau labai žymaus pakitimo nebūna.

Bene didžiausia bėda yra įrenginių kaina. TPCast jums atsieis mažiausiai 360 eurų. Tai beprotiški pinigai, kadangi pridėjus dar pora šimtų, jau išeitų ir Oculus Rift virtualūs akiniai. Tikrai ne daug žmonių pasiryžę mokėti tokias sumas už laidų panaikinimą.

Ateityje tikrai išvysime ir daugiau Wireless adapterių. Vive jau oficialiai paskelbė, jog išleis savo akiniams skirtą prietaisą, mažai abejojama, jog šiuo keliu pasuks ir Rift.

Kokia Wireless  VR ateitis?

Wireless virtuali realybė

Virtualių akinių gamintojai puikiai supranta, jog ateityje be Wireless išsiversti nepavyks. Pirmoji judesius daryti pradėjo HTC Vive, kuri jau pristatė savą adapterį, tačiau tiksli jo paleidimo į rinką datą dar nėra skelbiama.

HTC naudos WiGig technologiją, duomenims perduoti taikančią 60Hz bangas. Tai fantastiškas pralaidumas, leidžiantis pasiekti iki 7Gb/s greitį. Lygiai tą pačią technologiją naudos ir DisplayLink XR, tačiau ši kompanija dar net neskelbia, kokiems akiniams bus skirtas adapteris. Apie atnaujinimą jau kalba ir dabartinė lyderė – TPCast.

Kalbant apie didžiausią intrigą, tai yra Oculus Santa Cruz. Tai maždaug tarpinis variantas tarp Oculus Go bei Oculus Rift, suteiksiantis Wireless pagalba veikiančią pramogą. Kol kas neaišku tik viena, kokius žaidimus bus pajėgus pavežti šis įrenginys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *