HTC Vive PRO pilnas komplektas

Pamoka: Kaip prijungti ką tik gautus Vive Pro virtualius akinius?

 

Jeigu nusprendėte įsigyti ar gavote dovanų HTC Vive Pro virtualius akinius, tikriausiai nustebsite pagaliau jų sulaukę ir atidarę dėžę – tiek daug laidų! Ką su jais daryti? Kas dabar bus?! Nepanikuokite ir atgaukite kvapą – į pagalbą ateisime mes, Virtualitikrovė.lt.

Pas mus rasite lietuvišką ir išsamią apžvalgą, kaip prijungti ir kokius žingsnius daryti, norint prie kompiuterio prijungti ir mėgautis Vive Pro virtualiais akiniais.

Ko jums reikės?

Turbūt suprantate, jog norėdami prie kompiuterio prijungti įrangą, visų pirma turite turėti Vive Pro virtualius akinius. Jums taip pat reikės dviejų pultelių ir dviejų bazinių stotelių.

Su Vive Pro galima naudoti tiek senesnės kartos bazines stoteles ir pultelius, tiek naujesnės kartos, skirtus būtent šiems akiniams ir išplečiantiems galimą žaidimo plotą.

Taigi jums reikės:

  • Virtualių akinių
  • 2 bazinių stotelių
  • 2 pultelių
  • Visų reikalingų laidų (juos tikrai turėtumėte rasti komplekte).

Programinė įranga, vaizdo plokštės tvarkyklės

Jeigu taip atsitiko, jog turite visą reikiamą įrangą, sekantis dalykas kurio jums reikės – Vive ir SteamVR programėlių. Jeigu jų neturite, tiesiog paspauskite ant šios nuorodos – VIVE Setup, atsisiųskite ir pasileiskite.

Vaizdo plokštės tvarkyklių atnaujinimas

Ne mažiau svarbus dalykas yra atsinaujinti vaizdo plokštės tvarkykles, tautoje vadinamas tiesiog draiveriais. Jeigu naudojate Nvidia vaizdo plokštę, siųskitės naujausias tvarkykles iš čia – NVidia.

Jeigu jūsų kompiuteryje sukasi AMD grafika, ją atsinaujinti galėsite čia – AMD.

Bazinių stotelių konfigūravimas

Prieš konfigūruodami bazines stoteles nuspręskite, ar turėsite plotą, kuriame galėsite judėti, ar stovėsite vienoje vietoje. Antrojo būdo nerekomenduojame, kadangi dauguma žaidimų su šia konfigūracija tiesiog neveiks, nejusite didelio VR malonumo.

    1. Bazines stoteles reikia montuoti skirtinguose žaidžiamo ploto kampuose. Kaip tai darysite – jūsų pasirinkimas. Jas galima montuoti prie lubų, statyti ant trikojų, sukti prie sienos. Tai visiškai nesvarbu. Svarbiausia tia, jog jos stovėtų tvirtai, niekas jų negalėtų numesti, kadangi tai gali padaryti neatitaisomos žalos.
    2. Pasukite bazines stoteles taip, jog jos žiūrėtų į žaidimo ploto centrą.
    3. Užmaitinkite bazines stoteles. Laidą įkiškite į bazinių stotelių nugarėlę, o blokelį – į rozetę. Bazinės stotelės turėtų pradėti šviesti baltai, o atlikus konfigūraciją su programa – žaliai.

vive pro pamoka

Ryšių dėžutės pajungimas

Ryšių dėžutė – tai juoda dėžutė (surprise surprise!), kuri padeda susikalbėti virtualiems akiniams ir kompiuteriui. Trys laidai kišasi į kompiuterį ir vienas nueina į VR akinius. Išpakavę Vive Pro dėžę turėtumėte rasti tokius dalykus:

Vive Pro ryšių dėžutė

Į ryšių dėžutę įjunkite DisplayPort, USB 3.0 ir maitinimo kabelius. Jei šia pavadinimai jums nesuprantami, tiesiog pažiūrėkite į apačioje esantį paveikslėlį.

Vive Pro ryšių dėžutės pajungimas

Kaip jau turbūt supratote, kitas žingsnis būtų toks – DisplayPort kabelis ir USB 3.0 kabeliai jungiasi į jūsų kompiuterį, o maitinimo kabelis – į rozetę. Tačiau maitinimo kabelio kol kas nejunkite.

Svarbu: DisplayPort kabelį turite jungti į tą pačią vaizdo plokštę, prie kurios prijungtas ir monitorius. 

Ryšių dėžutės jungimas į kompiuterį

Galiausiai jums liko tik keli paprasti veiksmai. Į ryšių dėžutę įjunkite Vive Pro akinių laidą, įkiškite maitinimo blokelį į rozetę ir paspauskite Power mygtuką ant dėžutės. Po kelių akimirkų jūsų kompiuteris pradės diegti reikiamas įrangai tvarkykles.

Vive Pro ryšių dėžutės įjungimas

 

Vive Pro pultelių susiejimas

Visų pirma paspauskite System mygtukus ant abiejų pultelių – jie turėtų įsijungti.

Vive Pro pulteliai

Įsijunkite SteamVR programėlę. Jei prieš tai sėkmingai atlikote visus veiksmus, virtualūs akiniai ir bazinės stotelės turėtų degti žaliai, o pulteliai – pilkai. Paspauskite ant pultelio paveikslėlio dešiniu pelytės mygtuku ir pasirinkite funkciją Pair controller.

Vive Pro pultelių konfigūravimas

Sekite ekrane pasirodysiančias instrukcijas ir jums turėtų pavykti susieti pultelius. Jei viskas tvarkoje – jie taip pat pradės degti žaliai. Tai reiškia, jog jūsų veidą nušvies palaiminga šypsena – galėsite dėtis akinius ant veido!

Vive pultelių diegimas

Mėgaukitės Vive Pro akiniais!

Štai ir viskas – magija baigta! Jeigu viskas dega žaliai, galite dėtis virtualius akinius ir nerti į įspūdingą virtualios realybės pasaulį.

Tiems, kurie nemėgsta skaityti, apačioje paliekame vaizdo įrašus, kuriuose aiškiai parodoma konfigūracija nuo pradžios, iki pabaigos. Taip pat rasite vaizdo įrašą kuris parodys, kaip patogiau dėvėti akinius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *