Vive ir Vive PRO virtualūs akiniai

Vive ir Vive Pro: Ką rinktis?

HTC Vive ilgą laiką buvo vadinami geriausiais virtualiais akiniais rinkoje. Neseniai ta pati kompanija į rinką paleido Vive Pro įrangą, dar labiau praplėtusią VR galimybes. Tačiau ar tikrai naujieji akiniai yra žymiai geresni? Ar verta senus HTC Vive keisti į Pro? Tikimės, jog mūsų parengta apžvalga padės jums apsispręsti.

Specifikacijos

 Vive ProVive
HTC Virtualios Realybės akiniai
EkranasAMOLEDOLED
Rezoliucija2,880 x 1,600 (615 PPI)2,160 x 1,200 (448 PPI)
Atnaujinimo dažnis90Hz90Hz
PlatformaSteamVR, ViveportSteamVR, Viveport
Matymo laukas110 laipsnių110 laipsnių
Sekiklių matomas plotas10x10 metrų4.5x4.5 metro
Prijungimas prie PCLaidais arba wireless (su specialiu priedu)Laidais arba wireless (su specialiu priedu)
Ar įmontuota Audio sistema?TaipNe
PultaiPalaikomas standartinis Vive pultas, naujos kartos Vive pultas, bet koks kitas su PC suderinamas pultelis.Palaikomas standartinis Vive pultas, bet koks kitas su PC suderinamas pultelis.
PrijungimasUSB-C 3.0, DisplayPort 1.2, BluetoothHDMI, USB 2.0, USB 3.0
Reikalavimai kompiuteriuiNvidia GTX 1060 / AMD Radeon RX 480 equivalent or greater
Intel Core i5-4590 equivalent or greater

4GB+ of RAM

DisplayPort v1.2

1x USB-A 3.1 port

Windows 8.1 or Windows 10
NVIDIA GeForce GTX 970 /AMD Radeon RX 480 equivalent or greater
Intel Core i5-4590 equivalent or greater

4GB+ of RAM

Compatible HDMI 1.3 video output

1x USB 2.0 port

Windows 7 SP1 or greater
Kaina1000699

Dizainas

Išvaizdos skirtumai tarp Vive ir Vive Pro tikrai nėra labai dideli, juos labiau pajausite išmėginę įrangą žaisdami žaidimus. Tačiau šokių tokių skirtumų vis tik yra.

Visų pirma, Pro versija paveldėjo kažką panašaus į specialias Vive ausines – čia jos sumontuotos iš karto, jų papildomai pirkti nebereikės. Ausinės yra patogios, lengvai pritaikomos ir lengvos. Norint išgirsti, kas vyksta kambaryje, tereikia jas kilstelėti į viršų.

Dar vienas gana ryškus skirtumas – Vive Pro priekyje turi dvi kameras. Tai gali labai praversti ateityje, kadangi šiuo metu jų nėra kur įdarbinti – akiniai ir toliau veikia sensorių pagalba.

Nors logiškai mąstant, naujosios funkcijos turėjo akiniams pridėti svorio, arba tai nenutiko, arba pasunkėjimas tiesiog nejuntamas dėl išties labai gerai paskirstomo svorio. Čia vėl gi pliusiukas atitenka Vive Pro, kuriuos nepavargstant galima dėvėti daug ilgiau nei paprastus Vive.

Pastebėta, Jog dėl daugiau paliktos vietos, Vive Pro žymiai patogiau dėvėti žmonėms, nešiojantiems akinius.

Žodžiu patogumo ir dizaino srityje praktiškai vienais vartais laimi Pro versija, kuri turi ausines, yra ergonomiška, tik galbūt trūksta šiek tiek išraiškingesnių apipavidalinimo spalvų.

Laimėtojas: Vive Pro

 

Ekrano kokybė, matymo laukas

Vienas svarbiausių dalykų, skiriančių Vive Pro nuo konkurentų – ekrano kokybė. Naujasis produktas pradėjo naudoti AMOLED ekranus, o ekrano rezoliuciją pakėlė daugiau nei dvigubai – nuo 2,160 x 1,200 iki 2,880 x 1,600. Gražesnį vaizdą garantuoja ir gerokai padidėjęs pikselių tankis – nuo 448 iki 615.

Tai ne tik skaičiukai – smarkiai pagerėjęs ekranas virtualioje realybėje nemažai reiškia. Su Pro matomas tikslesnis, detalesnis vaizdas, galima geriau įžiūrėti toliau esančius objektus, kas dar labiau panardina į VR pasaulį. Su šiais akiniais praktiškai nebeįmanomas pikselių išsiliejimas ar kvadratėlio pamatymas žaidime.

Tuo tarpu matymo laukas abiejuose akiniuose liko tas pats, kas iš esmės nėra labai blogai, kadangi 110 laipsnių vis dar yra vienas geriausių rezultatų rinkoje.

Vis tik, kaip jau minėjome, ekranai daro didžiulę įtaką VR kokybei. Ir Pro čia vėl turi pranašumą.

Laimėtojas: Vive Pro

 

Pulteliai ir sekikliai

Vive pulteliai ir sekikliai

Šiuo metu, kai rašomas straipsnis, Vive Pro galima pirkti tik kaip akinius, be pultelių ir bazinių stotelių. Tai reiškia, jog neiškentę ir nusipirkę naują įrangą dabar, turės naudoti senus, Vive įrankius, kurie nesuteiks galimybės mėgautis 10×10 žaidimo plotu. Tačiau netrukus viskas turėtų pasikeisti.

Vive Pro pilnai suderinami su seno modelio bazinėmis stotelėmis (sensoriais) bei pulteliais ir tuo pačiu metu palaiko naujos kartos – Lighthouse įrangą. Jos dėka bus galima susimontuoti net keturias bazines stoteles ir žaisti 100 metrų plote! Akivaizdu, kad tai reikalinga ne visiems, bet kas turi daug vietos, galės fantastiškai mėgautis žaidimais.

Kol kas neaišku, kada bus galima pirkti naują įrangą. Dar net nėra žinoma, kaip atrodys naujas pultelis, nors kūrėjai ragina nesitikėti drastiškų permainų – jis turėtų atrodyti visai kaip senasis, tik turėti naują sekiklių sistemą.

Laimėtojas: Šiuo metu – lygiosios

 

Garsas

Daugelio žmonių nuomone, silpniausias HTC Vive elementas yra garso sistema. Akiniai neturi jokios sumontuotos įrangos – palikta tik 3.5mm jungtis kitų gamintojų ausinėms. Vėliau išėjo specialios Vive ausinės, tačiau ne visi žmonės pasiryžę už tokį priedą pakloti 200 eurų.

Panašu, jog HTC savo trūkumus supranta ir Vive Pro pasirodė su iš karto sumontuotomis ausinėmis. Tiesa, jeigu negalite skirtis su savo mėgstama muzikos klausimo įrangą, galite lengvai nuimti sumontuotas ir užsidėti savo. Tik ar verta tai daryti? Pro gavo „Hi-Res” kokybiško garso certifikatą, todėl galite neabejoti, jog ten slepiasi gera įranga.

Kitas Vive Pro privalumas – akinių viduje sumontuotas mikrofonas. Dėl tokio sprendimo, jūsų pašnekovas praktiškai negirdės išorinių garsų, bus lengviau bendrauti. Kol kas VR pasaulyje nėra daug socialinių tinklų, tačiau šia linkme daug dirbama ir mikrofonas ateityje tikrai pravers.

Kitas lyg smulkmena atrodantis dalykas – fizinis garso reguliavimas. Nebereikia atsidarinėti SteamVR programėlės ir ten reguliuotis garsumą – tiesiog pasuksite ratuką ir pasireguliuosite kaip reikia.

Laimėtojas: Vive Pro

 

Pajėgumas ir PC reikalavimai

HTC Vive Pro virtualūs akiniai

Vieša paslaptis, jog norint prisijungti aukštos kokybės virtualius akinius (HTC tokie ir yra) reikia labai galingo kompiuterio. Labai. Ypač jeigu norite pasiekti 90 kadarų per sekundę dažnį.

Vive Pro dar šiek tiek pakėlė reikalavimus – dabar reikia geresnio procesoriaus ir operatyvios atminties. Kaip minimum jums reikės GTX 1060 arba RX 480 vaizdo plokščių, tačiau rekomenduojama rinktis GTX 1070 arba Vega 56 įrangą.

Taip pat verta paminėti, jog Vive Pro nepalaiko Windows 7 operacinės sistemos. Akiniais galės mėgautis tik 8.1 ir 10 versijos savininkai.

Laimėtojas: Vive

 

Programinė įranga

Abu virtualūs akiniai palaiko visus SteamVR bei Viveport žaidimus – tai yra skirtumas nuo Windows Mixed Reality įrangos. Kalbant faktais – turėdami šiuos akinius gausite prieigą prie didžiausios žaidimų bibliotekos pasaulyje. Nors žaidimų pirkimas tikrai nėra pigi pramoga, Steam panašią į Netflix sistemą, kur sumokėję tam tikrą pinigų sumą galėsite išsirinkti keletą norimų VR žaidimų.

Kol kas žaidimų biblioteka tiek Vive tiek Vive Pro yra visiškai ta pati. Nereikia atmesti galimybės, jog ateityje bus sukurta specialių žaidimų Pro versijai, pritaikytų prie akinių kamerų bei aukštos ekrano kokybės. Tačiau kol to nėra – lygiosios.

Laimėtojas: Šiuo metu – lygiosios

 

Kaina

Nereikia apsimesti, jog kaina – visiškai nereikšmingas rodiklis. Pro versija kainuoja 300 eurų daugiau ir tai tik patys akiniai – už šią kainą negausite nei bazinių stotelių nei pultelių. Viską reikės pirkti atskirai, tad prie kainos drąsiai pridėkite dar 500 eurų.

Tuo tarpu Vive gausite viską, ko reikia – akinius, pultelius, bazines stoteles. Prijungiate ir žaidžiate. Tačiau standartinėje versijoje negausite ausinių, kurios kainuoja daugiau nei 200 eurų.

Laimėtojas: Vive

Tai visgi – Vive ar Vive Pro?

Vive ir Vive PRO virtualūs akiniai

Jau temos pavadinime uždavėme klausimą, į kurį privalome atsakyti. Nors vieno konkretaus atsakymo būti negali, viskas priklauso nuo to, ko ieškote.

Pigiausio varianto: Tuomet rinkitės Vive. Tai vis dar labai galingi virtualūs akiniai, o komplekte rasite viską, ko tik reikia.

Galingiausios įrangos, ateities prietaiso: Tuomet žinoma – Pro versija. Kalbant atvirai – šiuo metu ji suteikia nedaug pranašumų prieš senąją. Tačiau žvelgiant į ateitį – šie akiniai dar ilgai bus vertinami rinkoje. Akinai puikiai tiks ir mėgstantiems tik pačią geriausią įrangą – jie pasižymi labai geru ekranu, garsu.

Viską apibendrinant – šiuo metu vis tik labiau verta pirkti Vive. Ateityje, kai bus daugiau turinio, naujos kartos pulteliai ir bazinės stotelės, situacija gali ir pasikeisti.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *