Gear VR virtualūs akiniai

Kokie būna virtualūs akiniai?

Jeigu nusprendėte eiti koja kojon su šiuolaikinėmis madomis ir nusipirkti virtualius akinius, jūs tikriausiai nustebote išvydę didžiulį pasirinkimą. Oculus Go, Playstation VR, HTC Vive ir t.t. Ar visi jie tokie pat? Kokius akinius rinktis?

Tikimės, jog šiuo straipsniu padėsime jums priimti teisingą sprendimą ir parodysime, ko tikėtis iš vienos ar kitos rūšies akinių. Pradedam!

Prie kompiuterio jungiami virtualūs akiniai

Vive ir Vive PRO virtualūs akiniai

Neslėpsime – prie kompiuterio jungiami virtualūs akiniai jums atsieis daugiausiai pinigų, tačiau ir malonumo suteiks daugiausia, kadangi pasižymi aukščiausia kokybe. Reikia turėti omenyje ir tai, jog kaip ir rodo pavadinimas, šiems prietaisams reikia galingo kompiuterio, kas biudžetą išpūstų dar labiau.

Šie virtualūs akiniai skirti pažengusiems vartotojams, kurie jau žino kas yra VR ir nori pasitelkti visus šios technologijos privalumus. Įsigiję tokius akinius kaip Oculus Rift, Vive Pro ar Dell Visor gausite tikrai kokybišką įrenginį, su geru ekranu, dideliu matymo lauku ir atnaujinimo dažniu.

Kalbant apie kainas, jeigu neminėsime kompiuteriui išleidžiamos sumos, išleisite apie 480-1599 eurus, žiūrint kurio gamintojo prietaisą pasirinksite.

O pats akinių veikimo principas labai paprastas – visą galią jie pasiima prie kompiuterio, kadangi yra jungiami specialiu laidu. Jūsų kūno ir rankų judesius seks arba specialūs sensoriai, arba Windows Mixed Reality atveju – kameros.

Žinomiausi prie kompiuterio jungiami virtualūs akiniai

 • HTC Vive
 • Vive Pro
 • Oculus Rift
 • Dell Visor
 • Lenovo Explorer
 • Asus Mixed Reality

Prie kompiuterio jungiamus virtualius akinius galite nusipirkti čia – Virtualūs akiniai.

Prie konsolių jungiami virtualūs akiniai

Playstation virtualūs akiniai

Ši kategorija yra turbūt pati nuobodžiausia, kadangi joje yra tik vienas žaidėjas – Playstation VRSony nusprendė sukurti VR akinius ir tai šimtu procentų pasiteisino, kadangi įranga yra labai populiari. PSVR sėkmę labiausiai lemia kaina – patys akiniai nėra brangūs, o jų veikimui nereikia ir kompiuterio, užtenka Playstation konsolės, kurią daugelis ir taip turi.

Pats veikimo principas lygiai toks pat, kaip prieš tai buvusioje kategorijoje – virtualūs akiniai prijungiami prie konsolės, o judesiai ir rankos sekami kameros pagalba.

Kalbant apie kainas, Playstation konsolė jums atsieis apie 300 eurų, o pilna PSVR įranga – dar 430 eurų. Taigi galutinė suma gaunasi žymiai mažesnė nei PC vartotojų.

Nors PSVR kol kas vienintelis rinkos žaidėjas, viskas galėjo būti ir kitai. Daugiau nei prieš 20 metų virtualius akinius kūrė ir SEGA bei Nintendo, bet nei vienai kompanijai nepasisekė.

Pastaruoju metu girdisi gandų, jog Nintendo kuria dar vienus VR akinius, o ekspertai tarp galimų žaidėjų vis pamini ir Xbox.

Žinomiausi prie konsolių jungiami virtualūs akiniai

 • Playstation VR

Prie konsolių jungiamus virtualius akinius galite nusipirkti čia – Virtualūs akiniai.

Mobiliųjų telefonų virtualūs akiniai

Gear VR virtualūs akiniai

Galima drąsiai sakyti, jog mobiliems telefonams skirti virtualūs akiniai smarkiai prisidėjo prie technologijos populiarumo. Toli gražu ne kiekvienas gali sau leisti nusipirkti kelis tūkstančius kainuojančią VR įrangą, tuo tarpu išmanųjį savo kišenėje turi praktiškai kiekvienas.

Jeigu turite išmanųjį ir norite išmėginti virtualią realybę, jums tereikia nusipirkti specialius virtualius akinius. Jų yra begalė rūšių – nuo pigių kiniškų niekučių, iki kokybiškų Gear VR ir Daydream View gaminių.

Tačiau reikia suprasti vieną dalyką – mobiliųjų telefonų ir kompiuterių virtualios realybės patirtis yra visiškai skirtinga. Ant telefonų yra tik paprastučiai žaidimai ir programos, nereikalaujantys daug resursų, kadangi akiniai naudoja telefonų galią. Su jais tikrai nepažaisite nei Superhot, nei Beat Saber ar panašių žaidimų.

Akinių veikimo principas labai paprastas – į virtualius akinius įsideda telefonas, kurio techniniai parametrai ir ekranas ir yra naudojami VR patirtims.

Mobiliųjų telefonų VR akiniai yra puikus būdas susipažinimui su virtualia realybe. Jeigu pamėgsite VR žaidimus, tuomet galėsite pagalvoti ir apie aukštesnio lygio įrangą.

Žinomiausi mobilių telefonų virtualūs akiniai

 • Daydream View
 • Daydream
 • Gear VR
 • Sponge VR
 • Streetz VR

Mobiliųjų telefonų virtualius akinius galite nusipirkti čia – Mobiliųjų telefonų VR akiniai

Autonomiški virtualūs akiniai

Oculus Go virtualios realybės akiniai

Autonomiški akiniai – tai visiškai naujas dalykas, kuris masinius vartotojus pasiekė tik šiais metais, kai rinkoje pasirodė Oculus Go bei Mirage Solo įrenginiai. Šiems prietaisams nereikalingas nei kompiuteris, nei telefonas, nei laidų gniužulai. Pasiimi akinius, užsidedi ir varai!

Būtent patogumas lėmė didelį virtualių akinių populiarumą. Jų nereikia prijungti prie kompiuterio (nereikia ir pirkti), nereikia ir kišti suderinamo telefono. Tačiau tai nereiškia, jog tai technikos stebuklas.

Nepaisant visų pliusų, autonomiški akiniai turi ir minusą – galia. Jeigu reikėtų lyginti – tai išmaniųjų telefonų akinių analogas, tiek pagal pajėgumus, tiek pagal žaidimų ar programėlių kokybę. Bent jau kol kas su autonomiškais akiniais labai gerų žaidimų nepažaisite.

Netrukus viskas gali šiek tiek pasikeisti, kadangi kuriami Oculus Santa Cruz autonomiški akiniai, tapsiantys tarpiniu variantu tarp jungiamų prie kompiuterių bei autonomiškų.

Jeigu svarstote apie paprastesnius virtualius akinius, autonomiškų skiltis gali būti labai įdomi. Čia nereikia dėti telefono ir pasikauti jo baterija, viskas paprasta, suprantama ir patogu, komplektacijose būna pultelis.

Žinomiausi autonomiški virtualūs akiniai

 • Oculus Go
 • Lenovo Mirage Solo
 • Oculus Santa Cruz (Pasirodys šiais metais)

Autonomiškus akinius galite nusipirkti čia – Autonomiški akiniai.

Papildytos realybės akiniai

Lenovo Star Wars kaina

Gerai, gerai, tai juk ne virtualūs akiniai! Tačiau manome, jog jums bus pravartu sužinoti ir apie tokį velnią, kaip papildytos realybės akiniai. Ruoškitės jiems, nes papildytos realybės technologija jau kelių metų bėgyje aplenks VR.

AR akiniai veikia tokiu principu – į realų pasaulį, kurį matote kiekvieną dieną, įterpiami skaitmeniniai objektai. Taip galima naudoti įdomias programas, ar žaisti žaidimus, kuriuose nuo zombių slėpsitės už savo sofos ar vazono. Skamba įdomiai, tiesa?

Jau dabar galima įsigyti keletą rūšių papildytos realybės akinių – kai kurie jie jungiasi prie kompiuterio, kai kurie veikia autonomiškai, tačiau visi jie turi bendrą bruožą – yra velniškai brangūs.

Populiariausi papildytos realybės akiniai

 • HoloLens
 • Magic Leap
 • Star Wars AR įranga
 • Vuzix
 • Google Glass
 • Meta 2

Papildytos realybės akinius galite nusipirkti čia – Papildytos realybės akiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *