Tilt Brush piešimo programa

Geriausios virtualios realybės programos

Jei ko nors ir išmokome iš Holivudo filmų, tai to, jog anksčiau ar vėliau Žemėje išauš tokia diena, kai žmonės taps tik tarnais robotų rankose. Kol ši baisi diena dar neatėjo, galime drąsiai ant galvos dėtis virtualius akinius ir nebijoti, jog užvaldys mūsų smegenis. Nors?

Paprasto piliečio paklausus, kokia yra VR akinių paskirtis, maždaug 9 iš 10 atsakytų, jog žaidimams. Na, čia atmetus tuos, kurie nė nežinotų, kas apskritai tai yra. Tokia jau susiformavo nuomonė – tai geimerių dalykas, ne itin pravartus namų ūkyje.

Šiuo straipsniu pamėginsime šiek tiek pakeisti nusistovėjusias normas. Virtualiame pasaulyje tikrai galima ne tik žudyti priešininkus ar kitaip pramogauti žaidimuose. Kūrėjai nuolat pristato programas, naudingas ne tik smegenų ilsinimui, tačiau ir mankštinimui.

Apačioje rasite mūsų nuomone geriausias VR programas, pasirodžiusias iki 2018 metų birželio mėnesio.

Allumette

Platforma: HTC Vive, Oculus Rift, PSVR

Kaina: Nemokama

Tai visiškai nemokama Penrose Studios sukurta pramoga, leidžianti pamatyti filmą apie mergaitę, gimusią ir užaugusią debesų pasaulyje. Patikėkite, tai neįtikėtina patirtis! Skirtingai nei VR žaidimuose, čia viską matysite ne herojaus, o kameros akimis. Bet kada galėsite žiūrėti kur panorėjęs, tarkime ne į istoriją, nors tai būtų gana keistas sprendimas.

Galbūt atsirado tokių, kurie pagalvojo – ej, juk tai žaidimas! Iš tiesų ne, tai yra pasakojimas, o ne žaidimas. Mes negalėsime valdyti visiškai jokio charakterio – tik kamerą. Allumette nei vienas herojus nešneka, bent jau žmonių kalba ir tai sukuria dar labiau išskirtinę aplinką.

Kalbant apie pačią istoriją – tai Hans Christian Andersen kūrinys, perkeltas į virtualią realybę, tačiau nenorime per daug atskleisti, nes nebebus taip įdomu viską patirti patiems. Tai ne pirmas kūrinys, kuris pasakoja istoriją, tačiau Allumette tikrai išsiskiria – visas 20 minučių jausitės, lyg patekę į tikrą pasaką.

Kūrinys yra tarsi tiltas tarp filmų ir virtualios realybės, o pramogos kūrėjai tikina, jog būtent taip ir įsivaizduoja ateities kino pasaulį.

Steam nuoroda

Oculus nuoroda

Colosse

Platforma: HTC Vive, Oculus Rift, OSVR

Kaina: Nemokama

Tai nepakartojama patirtis, nukelsianti jus į nuostabų garso pasaulį keistame, Samurai Jack animacinį filmą primenančiame pasaulyje. Colosse – tai trumpa VR istorija, kurioje matymo laukas valdomas tiesiog žvilgsniu – į kurią pusę žiūrėsite, ten kamera ir keliaus.

Patirtis tikrai išskirtinė. Nusuksite galvą į šoną ir pamatysite, kaip prieš jus kursis magija, po truputį atgys vaizdiniai, norintys kažką pasakyti. Ir ey, tai visiškai nemokama!

Tai Allumette stiliaus kūrinys – taip pat istorija, kurią žiūrite tarsi iš šalies. Tiesiog šio kūrinio visiškai kitoks piešimo stilius.

Steam nuoroda

Oculus nuoroda

Google Earth VR

Platforma: HTC Vive, Oculus Rift, Google Cardboard

Kaina: Nemokama

Vos pasirodė pirmieji gandai, jog Google Earth gali atkeliauti į virtualią realybę, daugelio mintys buvo panašios – tai būtų fakin fantastiška! Ir tie, kurie taip galvojo, tikrai neklydo. Šios programos pagalba galime nukeliauti į kiekvieną pasaulio kampelį tiesiai iš savo namų!

Skraidant lyg paukščiui po įvairias pasaulio vietas galima pasijusti tikru Dievu, be to taip neabejotinai gilinamos geografijos žinios. Būtent todėl Google Earth yra labai naudinga programa vaikams. Palengvinimui yra išskirtos lankytinos vietos, todėl nereikės skrajoti po Gvatemalos miškus ir galėsite aplankyti išties įspūdingas vietas.

Vienintelė kūrinio bėda – kartais vietovės atrodo išsilieję, neišeina jų smarkiai priartinti. Vis tik šis trūkumas dažniausiai ištinka Google Cardboard akinių turėtojus.

Steam nuoroda

Oculus Nuoroda

Google Play nuoroda

Kingspray Graffiti VR

Platforma: HTC Vive, Oculus Rift

Kaina: 14,99 euro

Ar kada nors svajojote tapti gatvės menininku? Ne, kalbame ne apie tuos žmogelius, kurie visą dieną stovi Palangoje ir tapo turtingų žmonių paveikslėlius. Turime omenyje tikrą menininką, kurio rankos blankią sieną paverstų tikru meno kūriniu. Kingspray Graffiti VR galėsite išlaisvinti savo fantaziją ir purkšti dažus ant penkių virtualių sienų – taigi nenukentės joks fizinis turtas, o jūs saugiai pasimėgausite savo menu.

Tai itin realistiškas kūrinys, leisiantis pasirinkti iš daugybės skirtingų dažų, jų antgalių bei purškimo galingumo. Baigę, galėsite išsaugoti paprastą, arba 360 laipsnių paveikslėlį, be to yra galimybė teplioti sienas kartu su dar trimis draugais. Tam, jog tikrai pasijustumėte gatvės vaikiu, galėsite sudaužyti kokį nors šalia pasimaišiusį butelį – juk tai virtuali realybė!

Turbūt visi sutiksite, jog geriau jau dažus purkšti virtualioje realybėje, kur negrės jokios administracinės baudos už turto niokojimą.

Steam nuoroda

Oculus nuoroda

Littlstar

Platforma: HTC Vive, Oculus Rift, PSVR, Gear VR

Kaina: Nemokamas

Turint virtualius akinius, visuomet smagu žiūrėti 360 laipsnių turinį Youtube, Hulu arba Netflix platformose. Tai lyg nuosavas 3D kino teatras, už kurį nereikia mokėti pinigų ir juo galima mėgautis kada tik norėsite. Littlstar misija šiek tiek kitokia – šioje programoje rasite daugybę 360 vaizdo klipų, kuriuose jausitės ne kaip žiūrovas, o kaip filmuotojas.

Galėsite patirti Nepalo žemės drebėjimą ir po to sekusius padarinius arba paprasčiausiai žiūrėti muzikinį klipą – visos patirtys bus ypatingos, nes jausitės, lyg tikrai ten būtumėte.

Teatras, sportas, turinys vaikams – šioje programoje rasite viską, ko tik galima norėti. Neįtikėtina, jog tokia galinga platforma yra visiškai nemokama!

Jeigu pats prijaučiate kameroms ir 360 klipams, galėsite pats tokį įkelti Littlstar žiūrovų teismui.

Steam nuoroda

Oculus nuoroda

Ocean Rift

Platforma: Oculus Rift, Gear VR

Kaina: 9,99 euro

Atsidurti atvirame neaprėpiamame vandenyne turbūt nenorėtų niekas. Tačiau visai kas kitą, mėlynąsias gelmes tyrinėti virtualiame pasaulyje, o būtent tai ir siūlo Ocean Rift. Čia pasijusite, lyg Safaryje, tiesiog būsite ne smėlyje, o giliai vandenyje, kur stebėsite šios faunos gyvūnus.

Ocean Rift galėsite tyrinėti net 12 milžiniškų vietovių, tad pramoga tikrai neturėtų greitai atsibosti. Sutiksite delfinus, ryklius, jūros vėžlius, banginius bei kitus gražius, o kartais velniškai pavojingus gyvius.

Jeigu norite tiesiog ramiai atsisėsti ir stebėti vandenyno pasaulį – ši programa puikiai tam tinka. Vis tik galite nuspręsti nerti į nuotykius giliau ir akis į akį susidurti su nesvetingai nusiteikusiais gyviais.

Oculus nuoroda

The Foo Show

Platforma: Oculus Rift, HTC Vive, OSVR

Kaina: Nemokamas

Pokalbių šou – tai sritis, kuri iki šiol nebuvo tinkamai išnaudojama VR technologijos. Juk viena yra žiūrėti Oprah per televizorių ir visai kas kita jaustis, lyg dalyvautum laidoje pats.

Būtent panašią patirtį mums suteikia The Foo Show – programos pagrindinė paskirtis yra virtualioje realybėje vykstantys pokalbių šou. Programą palaikė ir parėmė Kickstarter naudotojai, kas rodo, jog žmonėms ši sritis yra įdomi.

Pamiršome paminėti, jog tai nėra platforma. Šioje programoje ir matysite vieną pokalbių šou. Žinote kokį? Ogi The Foo Show su Willu Smithu! Kodėl tai yra ne televizijoje, o VR? Todėl, jog galėtumėte tame dalyvauti. Laidos metu galėsite vaikščioti, stebėti kitus žiūrovus ar bendrauti su jais.

Beje, laida yra skirta geimeriams. Jeigu nesidomite žaidimais, vargu ar jums verta gaišti laiką ir siųstis šią programėlę.

Steam nuoroda

Oculus nuoroda

Tilt Brush

Platforma: Oculus Rift, HTC Vive

Kaina: 19.99 euro

Net jeigu ir nesate labai susižavėjęs menu, Tilt Brush gali jus nustebinti. Naudodami Vive arba Rift pultelius, galėsite piešti trijų dimensijų kūrinius, bet kokiomis spalvomis, bet kokių formų. Nors gali atrodyti, jog valdymas nėra patogus, tai apgaulingas įspūdis – pulteliai stebėtinai geri klauso rankos, tad viskas apie ką galvosite – ką čia dar nupiešus?

Savo kūrinį galėsite derinti su įvairias efektais – rūkstančiais dūmais, žibančiomis žvaigždėmis ir t.t. Įdomu tai, jog Tilt Brush nėra ant Playstation platformos, nes kūrėjai pamatė, jog PSVR pulteliai nėra tokie tikslūs, kaip kompiuterinių versijų.

Jeigu turite Rift arba Vive įrenginį, ši programa jums yra privaloma. Ne rekomenduojama, o PRIVALOMA.

Steam nuoroda

Oculus nuoroda

Virtual Desktop

Platforma: Oculus Rift, HTC Vive, OSVR

Kaina: 13.99 euro

Ar kada nors svajojote savo kompiuterio darbalaukį perkelti į virtualią realybę? Arba patys įlysti į kompiuterį? Nenustebsime, jeigu ne, nes tai būtų gana keistos svajonės. Tačiau pripažinkite, jog tai skamba gana įdomiai. Būtent tokią beprotybę mums siūlo Virtual Desktop programa.

Jos pagalba jausitės, lyg tikrai apsigyvenę kompiuteryje. Galėsite keisti langus, naršyti internete, žiūrėti porno, t.y. filmus, tvarkyti dokumentus, nors tai ir nebūtų labai patogu.

Tiesa, programa turi ir trūkumų. Kai kurios funkcijos paprasčiausiai neveikia – tarkime Chrome naršyklėje negalėsite atidaryti naujo skirtuko. Taip pat nebus galimybės žiūrėti 360 laipsnių turinio.

Bet kokiu atveju, tai unikali patirtis, tai vien dėl to verta ją išbandyti.

Steam nuoroda

Oculus Nuoroda

Within

Platforma: Oculus Rift, HTC Vive, OSVR, PSVR, Google Cardboard

Kaina: Nemokamas

Within – tai virtualios realybės platforma, leidžianti žiūrėti įspūdingus 360 laipsnių vaizdo klipus iš viso pasaulio. Galėsite pamatyti, kaip Azijoje žaidžiamas futbolas, kaip atrodo užkimštos Niujorko gatvės ir t.t.

Svarbiausia yra tai, jog turinys nuolat atnaujinamas. Čia rasite tokių gigantų kaip NBC, Apple ar New York Time įrašus, kai kurios muzikinės grupės taip pat pamėgo platformą.

The Possible – tai speciali programos kūrėjų laida, pasakojanti apie technologijas. Jos dėka sužinosite apie robotinius šunis ir kitus dalykėlius, apie kuriuos galbūt net nesate girdėjęs.

Within turi visus šansus tapti virtualios realybės Youtube. Tai ne pirmoji ir ne vienintelė 360 laipsnių platforma VR pasaulyje, tačiau bene geriausiai dirbanti ir nuolat pasirūpinanti šviežiu turiniu.

Steam nuoroda

Oculus nuoroda

Google Play nuoroda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *