
9 faktai, kurių nežinote apie virtualią realybę
2018 metai – reikšmingi virtualiai realybei. Būtent šiuo laikotarpiu dienos šviesą išvydo autonomiški akiniai, tokie kaip Mirage Solo ar Oculus Go ir vis daugiau žmonių pradėjo naudotis šia technologija.
Reikia turėti omenyje ir tai, jog profesionalių akinių kainos taip pat nuolat krenta, tad turint galingą kompiuterį, nebereikia išleisti daugybės eurų, norint apsiginkluoti VR įranga.
Vis labiau plintant technologijai, žmonės daugiau apie ją domisi. Tačiau šio straipsnio pavadinime aiškiai pasakėme – šių 9 faktų žinoti negalite!
P.S. Jei vis tik faktus žinosite, prašome nepaduoti mūsų į teismą.
1. Pirmieji virtualūs akiniai dienos šviesą išvydo dar 1960 metais
Kai buvo sukurti virtualūs akiniai, net nebuvo tokio termino kaip virtuali realybė, tad jie buvo praminti Telesferos kauke. Įrenginys turėjo 3D vaizdą bei stereo garsą, o atrodė gana panašiai š į šiuolaikinius akinius.
2. 2017 metais VR rinka buvo verta 5,1 milijardo JAV dolerių.
3. Virtuali realybė – tai ne tik žaidimai ir pramogos
Daugelis žmonių, ypač vyresnių, yra įsitikinę, jog virtuali realybė skirta tik žaidimams. Tai tikrai nėra tiesa, Technologija naudojama ir moksle bei medicinoje, padeda kovoti su depresija, autizmu bei kitomis ligomis.
4. Virtualūs akiniai už 50 000 dolerių
Jaron Lanier 1980 metais sukūrė EyePhone virtualius akinius, kurie, kartu su pirštinėmis, kainavo 49 000 JAV dolerių!
5. 1995 metais kompanija Virtual I/O sukūrė virtualios realybės pirštines, kurios kainavo 1000 dolerių ir vadinosi iGlasses
6. Startuolio Varjo įspūdingi ekranai
Startuolis Varjo kuria ekraną, pavadinimu Bionic Display, kuris leis virtualų pasauly matyti praktiškai taip pat, kaip realų, nes jis veiks žmogaus akies principu.
7. Playstation VR akinius tyliai ramiai kūrė inžinierių komanda. Jie net neturėjo vykdančiojo direktoriaus!
8. Virtualios realybės modelis išsivystė iki autonomiško
Iš pradžių virtualios realybės žaidimus būdavo galima žaisti tik turint galingą kompiuterį. Antra stadija buvo virtualios realybės atėjimas į mobiliuosius telefonus. Galiausiai šiais metais pasirodė visiškai autonomiški akiniai Oculus Go bei Mirage Solo.