Playstation 4 konsolė

Pamoka: Kaip prisijungti Playstation VR įrangą?

Playstation  VR – tai pigiausi ir populiariausi kokybiški virtualūs akiniai rinkoje. Jų pagalba galima žaisti visus populiariausius VR žaidimus, mėgautis tikrai gana kokybišku vaizdu. Tačiau jeigu anksčiau jums neteko susidurti su technika, gali kilti bėdų su visos įrangos pajungimu.

Mes jums padėsime! Čia rasite lietuvišką ir išsamią instrukciją, kuri žingsnis po žingsnio parodys, kaip prisijungti PSVR. Jeigu nemėgstate skaityti, tiesiog keliaukite į apačią ir žiūrėkite VIDEO.

1 žingsnis – Playstation prijungimas

playstation vr pamoka

Tie, kurie jau turi Playstation 4 konsolę ir sėkmingai ja žaidžia, gali drąsiai pereiti prie antro žingsnio. Ši dalis skirta tiems, kurie nusprendė pirkti visą įrangą iš karto – tiek konsolę, tiek PSVR įrangą.

PS4 prijungimas prie TV

Kaip matote paveikslėlyje, jums reikia HDMI laidu sujungti televizorių arba monitorių su konsole, taip pat įjungti maitinimą, kurį įranga gaus iš rozetės. Paveiksle matomų raidžių reikšmės:
A) Maitinimo laido jungtis
B) HDMI OUT jungtis
C) HDMI IN jungtis televizoriuje
D) HDMI laidas
E) Maitinimo laidas
F) Rozetė

Interneto prijungimas

Playstation 4 internetą gali gauti dviem būdais – per Ethernet kabelį arba Wi-fi. Jeigu jungsite Ethernet kabelį, internetas turėtų atsirasti akimirksniu, tuo tarpu Wi-fi reikės įjungti per nustatymus.

Kaip matote brėžinyje, vienas Ethernet laido galas kišasi į laisvą maršrutizatoriaus lizdą, o kitas – į PS4 konsolę. Brėžinio raidžių reikšmės yra tokios:
A) Playstation konsolės LAN jungtis
B) LAN laidas
C) Maršrutizatorius
D) Modemas
E) Internetas

Pultelio prijungimas

Norėdami, jog pultelis būtų atpažįstamas sistemos, jį reikia prijungti prie Playstation konsolės. Vėliau, žaidžiant, jog prijungti nebereikės – svarbu, jog jis būtų pakrautas.

Paveiksle matomų raidžių reikšmės:
A) USB lizdas
B) Pultelyje esantis USB lizdas
C) USB kabelis

2 žingsnis – patikrinti, ar turite visą reikiamą įrangą

Savo rinkinyje turite rasti viską, kas pavaizduota paveikslėlyje, įskaitant ir kamerą. Jeigu jos nebuvo komplekte, ją jums reikės pirkti atskirai. Be kameros PSVR malonumais mėgautis negalėsite.

3 žingsnis – visos velniavos prijungimas

Jeigu pamatėte, jog viską turite, sekantis žingsnis yra viską tinkamai sujungti. Nors laidų nemažai, sekdami mūsų instrukciją šią velniavą išnarpliosite gana greitai.

Svarbu: Prieš pradėdami jungti laidus, išjunkite tiek PS4 konsolę tiek televizorių, antraip rizikuosite savo saugumu.

1. HDMI laido vieną pusę įkiškite į televizorių, kitą į ryšių blokelį. Jeigu prieš tai naudojote PS4 ir HDMI laidas įkištas į konsolę, ištraukite jį ir įkiškite į ryšių blokelį. Kaip tai turi atrodyti, pamatysite apačioje esančiame paveikslėlyje.

PSVR jungimo instrukcija

2. Prijunkite kamerą prie Playstation konsolės. Ne prie ryšių bloko, o tiesiai prie konsolės. Geriausia, jog kamera stovėtų maždaug 1.4 metro aukštyje – tuomet bus geriausiai sekami judesiai.

PSVR kameros prijungimas

3. Paimkite HDMI laidą ir juo sujunkite PS4 konsolę bei ryšių blokelį. Jeigu naudojate savo HDMI laidą, įsitikinkite, jog jis yra mažiausiai 1.4 versijos.

PSVR hdmi laido prijungimas

4. Dabar paimkite USB laidą. Gražus, tiesa? Taigi vieną jo pusę įkiškite į ryšių blokelį, o kitą į Playstation 4 priekį.

Playstation VR USB laido jungimas

5. Atėjo laikas įrangą pamaitinti. Paimkite maitinimo laidą ir vieną jo pusę įkiškite į ryšių blokelį, o kitą į maitinimo šaltinį, kitaip vadinamą tiesiog rozete.

PSVR prijungimo instrukcija

6. Šiek tiek pastumkite ryšių dėžutę ir į atsiradusį lizdą įstatykite PSVR laidą.

Playstation VR pajungimo instrukcija

7. Įkiškite PSVR laidus ir jeigu norite – ausines. Jeigu nenorite, ausinių nekiškite, niekas už tai nenubaus.

PSVR jungimas

8. Įjunkite televizorių ir PS4 konsolę. Pastarają įjungsite palaikydami pultelio mygtuką.

9. Paspauskite Power mygtuką, kuris yra ant kabelio, kuris prijungia PSVR virtualius akinius.

10. Jūsų tikriausiai bus paprašyta atnaujinti programinę įrangą. Nesipriešinkite tam.

11. Baisioji dalis baigėsi – liko tik tinkamai sukonfigūruoti ir mėgautis.

 

4 žingsnis – akinių ir kameros konfigūravimas

Suprantame, jog skubate kuo greičiau išbandyti visus PSVR žaidimus, bet turėkite dar šiek tiek kantrybės. Tinkamai sukonfigūruoti akiniai jums suteiks daug daugiau žaidimo malonumo.

Kameros konfigūravimas

1. PSVR kamerą dėkite maždaug 1.4 metro aukštyje ir maždaug 2 metrus nuo žaidimo ploto. Galite rinktis ir kitus atstumus, bet šie – optimalūs.

2. Per televizorių matysite tai, ką mato kamera. Nukreipkite taip, jog ekrane būtų žaidimo plotas, o ne lubos ar grindys.

3. Įsitikinkite, jog žaidimo metu pultelis bus žaidimo ploto centre. Tai labai svarbu kokybiškai žaidimų patirčiai.

4. Kartais konfigūracija būna neįmanoma dėl per ryškios šviesos. Sumažinkite ją ir kartokite žingsnius iš naujo.

Nustatymus bet kada galite keisti. Tai padarysite  [Settings] > [Devices] > [PlayStation VR] > [Adjust PS Camera].

Virtualių akinių konfigūravimas

PSVR akiniai pirkti

Paveikslėlyje matote aprašytą kiekvieną akinių dalį ir mygtukų reikšmes. Žinome, jog spurdate iš nakantrumo, bet liko labai labai nedaug. Norėdami konfigūruoti akinius, eikite į [Settings] > [Devices] > [PlayStation VR].

1. Įjunkite virtualius akinius

2. Jeigu ketinate naudoti ausines – prijunkite jas. Turėkite omenyje, jog PS4 nepalaiko Bluetooth ausinių, galėsite naudoti tik pajungiamas standartiniu laidu.

3. Jeigu naudojate pirmą kartą, išimkite plastikines lęšių apsaugas

4. Laikykite akinius už jų galinio dirželio, ne priekio ir paspauskite paveiksle pažymėtą E mygtuką – tai atlaisvins diržą ir galėsite dėtis prietaisą ant galvos.

5. Užsidėkite akinius ant galvos ir tuomet atleiskite E mygtuką.

6. Su D pavaizduotu ratuku suveržkite akinius, tačiau ne per daug stipriai – svarbu jaustis patogiai.

7. Su ranka pasitaisykite akinius taip, jog matytumėte kaip įmanoma ryškesnį ir gražesnį vaizdą.

8. Dabar galite dėtis ausines. Jeigu norite.

9. Norėdami nusiimti akinius, tiesiog paspauskite galinį mygtuką ir vėl būsite laisvi.

 

Štai ir viskas. Sekdami visus žingsnius galėsite mėgautis kokybiška virtualios realybės pramoga ir džiaugtis, jog pats susitvarkėte su galybe laidų! Nors šis tekstas atrodo labai ilgas, iš tiesų akinių pajungimas nėra labai sunkus dalykas.

Kaip ir žadėjome, apačioje serviruojame vaizdo įrašus, kuriuose taip pat išsamiai paaiškinama, kaip gi prisijungti PSVR akinius. Sėkmės!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *