HTC VIVE PRO Virtualūs akiniai

Pamoka žaliems: Kaip prisijungti ką tik gautus „HTC Vive“ akinius

HTC VIVE Virtualūs Akiniai

Po ilgų svarstymų ir dvejonių nusipirkote geriausius rinkoje – „HTC Vive” arba „HTC Vive Pro” virtualius akinius. Su pasididžiavimu atidarote dėžutę, kurią permetate nustebusiu žvilgsniu. Juk tiek daug laidų! Kaip reikės viską sujungti, nuo ko pradėti? Štai čia pasirodome mes. Pateiksime itin išsamią instrukciją tiems žmonėms, kurie nemoka angliškai.

1. Pasirinkite kambarį/vietą

HTC akiniai
Steam.com notrauka

Tai akivaizdus, bet būtinas paminėjimo dalykas – turite nuspręsti, kur norite žaisti virtualiais akiniais. Tam yra kelios sąlygos.

 • Kambaryje turi būti šiek tiek laisvos vietos. Bent jau 2×1.5m, o tai tikrai nėra didelis plotas. Tiesa, kuo daugiau vietos pasiliksite, tuo patogiau bus žaisti. Vis tik per daug vietos taip pat nėra gerai, nes maksimalus atstumas tarp sensorių – 5 metrai.
 • Pasilikite vietos virš galvų – kai kuriuose žaidimuose reikės kelti rankas į viršų ir būtų negerai, jei jos atsitrenktų į lubas.
 • Ten, kur žaisite Virtualia Realybe, neturi būti nei daiktų, nei gyvūnų. Iš karto galite pažiūrėti ar jūsų nusižiūrėta vietovė turi du kampus ar bent jau lentynas, kur būtų galima dėti sensorius. Apačioje pateikiame tinkamų kambarių pavyzdžius.

HTC Vive vietos pavyzdžiai

2. Prijunkite sensorius

Pirmiausia išsipakuokite sensorius. Tai turi būti dvi kvadratinės juodos dėžutės. Įsitikinkite, jog rinkinyje radote:

 • Du sensorius
 • Du sensorių pakrovėjus
 • Du tvirtinimo priedus
 • Sensorių tarpusavio susijungimo kabelį (Turbūt išsiversite ir be jo)
Štai taip atrodo HTC sensorius

O tai viskas, kas jiems reikalinga, Steam.com nuotr.

Kai jau turėsite sensorius ir visus reikalingus aksesuarus, nuspręskite, kur tiksliai juos dėsite.

 • Idealiu atveju, jie turėtų būti vietovės, kurioje žaisite, priešinguose kampuose. Jei tai nepavyks, svarbu, jog iš žaidžiamo ploto bent jau matytumėte abu sensorius.
 • Žaidimo laukas tikrai neprivalo būti taisyklingas stačiakampis.
 • Kaip jau rašėme, minimalus lauko dydis turėtų būti 2×1.5, o maksimalus atstumas tarp sensorių – 5 metrai.
HTC sensoriai
Steam.com nuotrauka

Kai esate išsipakavę sensorius ir sugalvoję jų buvimo vietą, tereikia juos sumontuoti.

 • Rekomenduojamas jų aukštis – 2 metrai, o pasvirimo kampas – 30-45 laipsniai.
 • Sensoriai turi matyti vienas kitą – niekas neturi kliūdyti jų matymo laukui
 • Sensorius pritvirtinkitte tvirtai ir saugiai, įsitikinkite, jog vibracija neišjudins jų.
 • Suprantama, jog ne visada sensorius galėsite statyti į dviejų metrų aukštį. Tuomet tinka ir kiti sprendimai – specialūs stovai, kokius naudoja fotografai, ar net knygų lentynos. Svarbu tik tai, jog sensoriai stovėtų stabiliai.

Įkiškite sensorius į elektros lizdą. Žinoma, ne pačius „kvadračiukus”, o pakrovėjus. Principas kaip telefono – vienas galas į įrenginį, o kitas – į elektros lizdą. Jeigu jums neužteks pakrovėjo ilgio, galite naudoti 12V prailgintuvą, tai sensoriams tikrai nepakenks.

Kai abu sensoriai gauna įtampa, reikia juos įjungti ir leisti rasti vienam kitą. Tą padarysite paspaudę jų priekyje esantį mygtuką. Jeigu viskas gerai, netrukus išvysite juos šviečiant baltai. Jei ne, vadinasi kažkas ne taip.

 • Mėlynai šviečiantis sensorius reiškia, jog jis dar mėgina prisijungti. Tam pernelyg užsitęsus apžiūrėkite, gal jis netinkamai įjungtas į įtampą.
 • Jeigu sensorius mirksi baltai, jis yra budėjimo rėžime. Išjunkite ir įjunkite įtampą ir viskas turėtų susitvarkyti.
 • Violetinė švieselė reiškia, jog sensoriai nemato vienas kito, kyla kažkokių kliūčių.

Jei niekaip nesiseka padaryti, jog sensoriai matytų vienas kitą, nepanikuokite. Tam ir yra tas ilgas laidas, kurio dar nepanaudojote. Sujunkite juo abu sensorius ir pamatysite taip lauktas baltas švieseles.

 

Vive sensoriai
Steam.com nuotrauka

3. Prijunkite VR akinius

Išpakuokite savo virtualius akinius. Įsitikinkite, jog dėžėje radote šiuos dalykus:

 • Virtualios realybės akinius, su trimis jungtimis
 • Ryšių dėžutę
 • USB kabelį
 • Trumpą USB kabelį
 • HDMI laidą
 • Ryšių dėžutės įtampos laidą
HTC akinių priedai
Steam.com nuotrauka

Prieš pradėdami viską jungti, įsitikinkite, jog kompiuteryje viskas paruošta. Patikrinkite, ar turite naujausias NVIDIA bei AMD tvarkykles. Jas galite atsisiųsti paspaudę ant mėlyno užrašo.  Jeigu turėjote pirmos kartos akinius ir nusipirkote „Pro” – senoji ryšių dėžutė netiks, į ją akinių nejunkite.

Prijunkite ryšių dėžutę su kompiuteriu. Svarbu: Vos tik USB ir HDMI kabeliais prijungsite dėžutę, neskubėkite jos atjungti, kadangi iš karto pradedamos siųsti reikalingos tvarkyklės. Taip pat reikės interneto ryšio.

 • Ryšių dėžutė prie kompiuterio jungiasi NE ORANŽINĖMIS jungtimis.
 • Pirmiausia sujunkite dėžutę su kompiuteriu HDMI kabeliu. Įsitikinkite, ar HDMI kabelį kišate į vaizdo plokštę, esančią kompiuteryje.
 • Tuomet sujunkite dėžutę ir kompiuterį USB laidu. Tinka tiek USB2.0 tiek 3.0 versijos.
 • Galiausiai „užmaitinkite” dėžutę – įkiškite ją į elektros laidą.
 • Trumpasis USB laidas turėtų likti nepanaudotas – jis skirtas kitiems HTC priedams.

Prijungus kompiuterį, prie dėžutės junkite virtualius akinius. Čia visa procesija labai panaši ir aiški – oranžiniai laidai kišasi į oranžines vietas dėžutėje.

 • Ant akinių tikriausiai matote tris laidus – USB, HDMI ir maitinimo. Visus juos įkiškite į reikiamas sąsajas dėžutėje.
 • Viską baigus, situacija turėtų atrodyti maždaug taip:
HTC laidų makalynė
Steam.com nuotrauka

Akiniuose turėtumėte rasti jungtį, skirtą ausinėms, prie jų galite jungti savo mėgstamus muzikos klausymui prietaisus. Pačius akinius taip pat derėtų prižiūrėti. Niekada nevalykite jų medžio daiktais – popieriumi, tualetiniu popieriumi ir t.t. Stikliukams išsipurvinus, juos valykite nebent mikrošluoste. Niekada nebraižykite stikliukų jokiais daiktais. Kai nenaudojate, stenkitės nepalikti akinių saulės šviesoje – tai gali pakenkti įrangai.

4. Įdiekite „Steam” bei „SteamVR”

Be „Steam” platformos turėdami Virtualius Akinius neišsiversite. Ją atsisiųsti galite ČIA. Jeigu neturite susikūrę paskyros, turėsite progą tai padaryti.

Jau turėdami aktyvią „Steam” paskyrą, privalote atsisiųsti ir „SteamVR”. Tai galite padaryti ČIA.  Jeigu nuoroda neveikia, tiesiog eikite į „Steam”-Library-Tools ir pasirinkite „SteamVR”.

Kai atsiųsite ir įdiegsite „SteamVR”, nustatykite programą ant „SteamVR Beta”.

 • Dešiniu pelės klavišu paspauskite ant „SteamVR”, tada eikite į Tools, Library ir pasirinkite Properties.
 • Pasirinkite Beta skirtuką.
 • Išskleiskite meniu ir pasirinkite beta-SteamVR Beta Update. Palaukite, kol bus atnaujinama.

Paleiskite „SteamVR”. Tai galite padaryti tiesiog „Steam” sistemoje, paspaudę VR mygtuką viršuje, dešinėje. Arba eikite į Tools, Library ir paleiskite „SteamVR” iš ten.

„SteamVR” programėlės langas turėtų pasirodyti. Jis iš karto siūlys jums kambario nustatymo funkciją. Įdėmiau apžiūrėkite programos statusą..

 • Jeigu dega žalia švieselė – viskas sujungta ir įdiegta gerai. Jeigu žalia švieselė mirksi – reiškia susijungimas dar nepavyko, gali būti, jog įrenginiai nemato vienas kito. Raudona rodo klaidą, o pilka – jog įrenginys išjungtas.
 • Jeigu nesuprantate, kodėl jums mirksi raudona, ieškokite informacijos ČIA.

5. Prijunkite pultelius

HTC Vive pulteliai
Steam.com nuotrauka

Išpakuokite valdymo pultus. Dėžėje turite rasti du pultelius ir du jiems skirtus pakrovėjus.

Įjunkite pultelius su „System” mygtuku jų priekyje.

 • Kol kas nesukite galvos dėl įkrovimo – pulteliai pirkėją pasiekia bent jau kažkiek įkrauti.
 • Pulteliai automatiškai prisijungs prie akinių, vos tik bus įjungti.
HTC Vive pulteliai
Steam.com nuotrauka

6. Kambario nustatymas ir  „SteamVR” pamokos

Visų pirma, per „SteamVR” paleiskite kambario nustatymą. Štai kaip tai padaryti:

HTC kambario nustatymas

Dažniausiai kambario nustatymas pasileidžia automatiškai, bet jei ne – tiesiog spauskite Run Room Setup. Toliau tiesiog sekite nurodytais žingsniai – jums reikės pasirinkti kokiame plote žaisite, pastatyti prieš monitorių pultelius, tada su vienu pulteliu apibrėžti žaidžiamą plotą. Nieko sudėtingo.

Tuo tarpu „SteamVR” pamokos jums padės susigaudyti, kaip ir kas tame Virtualiame Pasaulyje vyksta, bus lengviau įsilieti į žaidimus ir pramogas. Viską padarę galite mėgautis VR – viską atlikote teisingai!

kambario nustatymas
Steam.com nuotrauka

7. Akinių reguliavimas

Prieš pradedant mėgautis pramoga – paskutinis dalykas. Virtualūs akiniai turi būti patogiai ir tvirtai uždėti. Jei bent akies krašteliu matysite ir dabartinį pasaulį, nepajusite jokio malonumo, o gal net pasidarys bloga. Akiniai turi specialų dirželį, kuriuo atlaisvinsite ar paveršite akinius. Sėkmės!

htc akinių reguliavimas
Steam.com nuotrauka

Jei dar liko neaiškumų

Visko gali būti, jog net ir atlikus visus veiksmus, negalite mėgautis pramoga. Pasaulyje daugybė rūšių kompiutterių ir įrangos, tad galėjo atsirasti kažkoks trikdis. Tiesiog parašykite į SteamVR@valvesoftware.com ir jums bus suteikta reikiama informacija.

Gali būti, jog jums labiau patinka ne skaityti rašliavas, o žiūrėti, tad straipsnio apačioje pateikiame vaizdo klipus, kuriuose rodomas procesas.

 

Šaltinis: VRnaujienos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *