Oculus Rift ir Sensorius

Pamoka: Oculus Rift sensorių statymas, siekiant room-scale efekto (užteks dviejų sensorių)

Oculus Rift savo įrangą siunčia tik su dviem sensoriais ir oficialiai skelbia, jog su tokiu kiekiu prietaisų, nepavyks pasiekti room-scale efekto – tam reikia pirkti ir trečią. Apskritai, room-scale net nebuvo numatyta virtualių akinių kūrime. Tačiau tie, kas yra žaidę su Vive, žino, kaip smagu yra veiksme būti šimtu procentu ir kai sekikliai tave stebi 360 laipsnių kampu. Ar tai įmanoma su Oculus Rift ir dviem sensoriais? Taip!

Jums vis dar gali kilti klausimų, kam to reikia. Paprasčiausiai standartinėje Rift konfigūracijoje sensoriai statomi priešais jus – atsisukę atgal nieko nematysite, tik juodą tuštumą. Tuo tarpu su room-scale nustatymais, atsisukę ir toliau matysite virtualų pasaulį, dalyvausite veiksme.

Be to toks nustatymas praplės standartinę žaidimo erdvę, jeigu turite vietos, galėsite žaisti didesniame plote, aktyviau dalyvauti veiksme. Geriausia, jog jums nereikės trečio sensoriaus! Užteks komplekte esančių dviejų, o papildoma įranga jums kainuos ne daugiau nei 20 eurų.

Oculus Rift room-scale nustatymas

Nors Oculus Rift oficialiai rekomenduoja pirkti trečią sensorių, jeigu norite naudotis room-scale funkcionalumu, to daryti nebūtina – puikių rezultatų pasieksite ir su dviem įrenginiais.

Ko jums reikės?

Oculus sensorių nustatymai

 1. Visų pirma, jums reikės sugalvoti, kur statysite savo sensorius. Jums reikia pasirinkti dvi sienas, kurios yra šalia jūsų žaidimo erdvės. Tarpas tarp tų sienų (kur bus montuojami sensoriai), neturėtų būti didesnis nei 3 metrai. Galite rinktis ir didesnį plotą, bet taip gali nukentėti pozicijos sekimo kokybė.
  pamoka oculus rift
 2. Dabar ten, kur nusprendėte statysi sensorius, montuokite kablius. Atidžiai perskaitykite instrukciją! Mūsų rekomenduojami kabliai yra labai tvirti, taigi jei juos dėsite kaip priklauso, jums sienose nereikės gręžti jokių skylių.
 3. Dabar jums reikės nuimti sensorius nuo standartinių stovų. Tai padaryti nebus sunku. Tiesiog laikykite jų galvą ir sukite pagrindą. Gerai, gerai, viskas skamba ne taip ir suprantamai, todėl patiekiame GIF’ą.
 4. Sekantis žingsnis – uždėti sensorių ant kablio. Juk kabliai jau vietoje, tiesa? Laidą užkiškite už kablio, į kurio kitą pusę remsis sensoriaus pagrindas. Jums reikia sensorių nukreipti į žaidžiamo ploto centrą. Jeigu prietaisas nesilaiko, kaip turėtų, tiesiog panaudokite lipnios juostos gabaliuką – jūsų už tai niekas nenubaus (tikimės). Viskas turėtų atrodyti maždaug taip:
  Oculus Rift sensoriaus montavimas
 5. Lygiai taip pat pritvirtinkite ir kitą sensorių. Jo laidas bus per trumpas, tad štai kur panaudosite USB ilgintuvą. 5 metrų ilgintuvas bus daugiau nei pakankamas šiais misijai.
 6. Mūsų rekomenduotais kabliukais suspauskite laidą, jog jis nekabėtų ant laidų. Tai optimalus dalykas – jeigu nenorite, palikite laidą taip, kaip yra.
  Rift sensoriaus tvirtinimas

Oculus Rift programinės įrangos konfigūravimas

Jeigu galvojate, jog uždėjote sensorius ir nuo šiol mėgausitės room-scale veiksmu – klystate. Jums reikės šiek tiek pasikapstyti ir programinėje dalyje.

 1. Kompiuteryje paleiskite Oculus programėlę ir sekite šiuos žingsnius – Settings > Devices > Configure Rift > Sensor Setup.
  Oculus sensoriaus konfigūravimas
 2. Sekite instrukcijas, kol pasieksite Adjust Sensor Position puslapį. Jeigu gaunate klaidą, nepulkite į paniką – tai reiškia, jog virtualūs akiniai nėra matomi abiejų sensorių. Tiesiog padėkite akinius į būsimo žaidimo ploto centrą.
 3. Šis punktas gali jums sukelti šoką (nors vargu). Gausite įspėjimą, jog jūsų sensoriai yra per toli vienas nuo kito. Ignoruokite šią klaidą ir spauskite Next. Ten vėl gausite klaidą, kurią vėl ignoruokite ir rinkitės mygtuką Proceed.
  Oculus sensorių pozicionavimas
 4. Apibrėžkite savo žaidimo plotą. Taip pat jūsų bus paprašyta padėti virtualius akinius į žaidimo ploto centrą. Šį kartą prašymo neignoruokite. Sekite instrukcijas ir baikite konfigūravimą.

O dabar jau galite lengviau atsipūsti. Viskas! Mėgaukitės room-scale!

Norite DAR didesnio žaidimo ploto? Tuomet trečio sensoriaus prireiks

Trijų metrų spindulys atrodo pakankamas įsitraukimui į virtualią realybę, tačiau ne visiems. Jeigu turite išties didelį žaidimo plotą, kam jums tuo apsiriboti? Tiesa, didesniam žaidimo plotui jau reikės ir trečio sensoriaus. Tačiau jūs jau tvirtinote sensorius, atlikote konfigūraciją, tad trečio prietaiso pajungimas bus vienas juokas!

 1. Na, pirmasis žingsnis – įsigyti papildomą sensorių, kablį bei USB ilgintuvą.
 2. Du sensoriai dedasi dviejuose žaidimo ploto kampuose. Trys – trijuose. Taigi viskas labai paprasta, raskite trečią kampą ir tvirtinkite ten kablį bei Oculus sensorių.
  Trečio Oculus sensoriaus prijungimas
 3. Trijų prietaisų konfigūracija žaidimo ploto spindulį gali praplėsti iki 4.2 metro. Turėkite tai omenyje ir pagal tai planuokitės žaidimo plotą.
 4. Oculus rekomenduoja du sensorius prijungti USB 3.0 kabeliu, o vieną – 2.0 kabeliu.
 5. Vėl iš naujo atlikite sensorių konfigūraciją, kuri jau buvo aprašyta
 6. Mėgaukitės dar didesniu žaidimo plotu!

Wow. Statysiu keturis Rift sensorius!

Taip, techniškai tai įmanoma ir yra leidžiama, tačiau neverta. Oculus oficialiai skelbia, jog keturių sensorių pajungimas sukels daugiau pralaidumo problemų, nei suteiks privalumų.

Žinoma, mes nedraudžiame jums eksperimentuoti, tačiau realios naudos iš to vargiai gausite.

Ar visi žaidimai palaiko room-scale? Kaip tuos žaidimus rasti?

Vėl gi, techniškai visi Oculus Rift žaidimai gali būti žaidžiami ir room-scale nustatymais. Tačiau iš kūrinių viską išspausite tik tuomet, kai jie palaiko 360 laipsnių judėjimą ir room-scale. Ar jūsų mėgstamas žaidimas palaiko? Oficialioje Oculus parduotuvėje susiraskite žaidimo aprašymą ir pamatysite.

Ši informacija pateikiama sekcijoje Additional Details. Jeigu room-scale palaikomas, pamatysite kažką panašaus:

Room Scale tinkantis žaidimas

 

Oculus žaidimus galima rasti ir Steam platformoje. Ten tokie nustatymai patiekiami dešinėje ir atrodo taip:

Steam room-scale žaidimas

Oculus Rift room-scale nustatymo patarimai

 • Prieš montuojant sensorius ant sienos, geriausia būtų juos pirmiausia išbandyti ant trikojų arba leisti palaikyti draugams, kad ir kaip beprotiškai tai skambėtų. Tik tokiu būdų suprasite, kur pati geriausia vieta juos montuoti.
 • Daugeliui kyla bėdų su USB ilgintuvu. Labai svarbu, jog tai būtų Active Extension Cable, antraip rizikuosite, jog laidas neveiks tinkamai.
 • Kaip jau minėjome, konfigūruodami tris sensorius, dviems jų naudokite USB 3.0 kabelius, o vienam 2.0. Tai oficialus Oculus patarimas, o ne mūsų fantazijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *