Oculus Rift ir Quest palyginimas

Oculus Rift S prieš Quest – kurie akiniai geresni?

Oculus kompanija šiais metais nusprendė nestabdyti ir pristatė iš karto dviejų rūšių virtualius akinius, kurie pasirodys panašiu metu. Tai prie kompiuterio jungiamas Oculus Rift S bei autonomiški Oculus Quest, kurie nustebins šiame segmente nematyta galia.

Prieš priimdami sprendimą, kuriuos akinius išsirinkti, paskaitykite žemiau pateiktą tekstą. Taip pat rasite ir abiejų akinių specifikacijas, tačiau neverta aklai jomis pasitikėti.

Tai jungti prie kompiuterio, ar ne?

Norėdami mėgautis pramogomis su Oculus Rift S, privalėsite turėti ir gana galingą kompiuterį, prie kurio šie akiniai jungsis. Daugelį gali nustebinti tai, jog naujieji akiniai turi kiek prastesnius ekranus ir atnaujinimo dažnį nei pirmtakai. Visa tai dėl to, jog nereikėtų kelti techninių reikalavimų kompiuteriams.

Tai reiškia, kad jei jūsų kompiuteryje sumontuota bent jau GTX 1060 ar RX 480 vaizdo plokštė, tikriausiai galėsite žaisti bet kurį šiems akiniams skirtą žaidimą.

Su Quest situacija kita – galima sakyti, jog tai labiau konsolė. Šiems akiniams nebus reikalingas nei telefonas, nei kompiuteris – tiesiog pakrausite juos iį mėgausitės žaidimais. Taip pat bus reikalingi pulteliai, kuriuos rasite komplekte, tad papildomai pirkti nereikės.

Tai suteikia daug privalumų. Visų pirma, jums nereikės reikalavimus atitinkančio galingo kompiuterio, jau nekalbant apie tai, jog šokią sistemą galėsite nusinešti praktiškai bet kur.

Skirtinga (!) programėlių biblioteka!

Daugelis galvoja, kad tikrai galingi Oculus Quest akiniai galės palaikyti visiškai visus Rift žaidimus. Neapsigaukite! Autonomiški akiniai tikrai puikūs, tačiau jie turės visiškai kitą žaidimų ir programėlių biblioteką.

Quest žaidimų biblioteka bus atskirta ir nuo Oculus Go. Žinoma, bus žaidimų, kurie veiks ir ant tų ir ant tų akinių, tačiau juos pirksite iš skirtingų vietų.

Tuo tarpu Rift S automatiškai paveldės visus senus Rift žaidimus bei visus išleistus naujus.

Bendras funkcionalumas

Pagrindinis panašumas yra tas, jog abiejuose akiniuose bus sumontuotos kameros, sekančios jūsų padėtį, judesius ir pultelių poziciją. Nei vieniems, nei kitiems akiniams nereikės jokių papildomų sensorių ar jų konfigūracijų.

Ir tai dar ne viskas – abu akiniai naudos visiškai identiškus pultelius. Taip, galėsite pasiimti Quest pultelius ir juos naudoti su Rift S! Tenka pripažinti, jog šie pultai tikrai yra labai patogūs ir apgalvoti.

Oculus Rift ir Oculus Quest pulteliai

Taip pat abiejuose akiniuose yra sumontuota garso sistema, tačiau ji gana prastai apsaugo nuo pašalinių garsų, tad turbūt geriausias sprendimas būtų prisijungti savas ausines.

Prieš tai minėjome, jog akinių žaidimų biblioteka skirsis. Tačiau bus ir „cross-platform” kūrinių, kurių nereikės pirkti du kartus. Nusipirksite Quest versiją ir ją galėsite aktyvuoti ant Rift S. Tikrai šauni funkcija, padėsianti sutaupyti. Tiesa, toks malonumas bus ne visada. Kūrėjams bus palikta teisė patiems nuspręsti, ar skirtingai apmokestinti žaidimus skirtingose platformose.

Parametrų palyginimas

 Oculus QuestOculus Rift S
Išleidimo data2019 pavasaris2019 pavasaris
Svoris470 g380 g
Garso sistemaIntegruota, palikta 3.5 mm audio jungtisIntegruota, palikta 3.5 mm audio jungtis
Rezoliucija1,440 × 1,600 akiai1,280 × 1,440 akiai
EkranasOLEDLCD
Atnaujinimo dažnis7280
Matymo laukasNežinomasNežinomas
Sekiklių sistemaInside-out, keturios kamerosInside out, penkios kameros
Kompiuterio reikalavimaiKompiuterio nereikiaTokie pat kaip Rift
Passthrough funkcijaPilnai palaikomaPusiau palaikoma
Laidas ir prisijungimasJokių laidų, Baterija (2, 2,5 valandos darbo)5 metrai, DisplayPort 1.2 & USB

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *