Oculus Rift ir PSVR palyginimas

Oculus Rift prieš Playstation VR: Kurie virtualūs akiniai geresni?

 

Oculus Rift – tai virtualūs akiniai, kurie sėkmingos Kickstarter kompanijos dėka ir pradėjo VR bumą. Playstation VR daug vėliau įšoko į virtualios realybės traukinį, tačiau pasiūlė tai, ko daugelis žaidėjų negalėjo atsisakyti – mažą kainą.

Jeigu dar neturite nei vieno virtualių akinių komplekto, tikriausiai svarstote, ką labiau verta rinktis – ar Sony, ar HTC. Šiuo straipsniu bandysime jums padėti, pristatydami pagrindinius gaminių privalumus bei trūkumus.

Oculus Rift prieš PSVR: Dizainas ir patogumas

Oculus Rift ir PSVR palyginimas

Jeigu jau esate bandęs žaisti virtualioje realybėje ir tai darėte ilgą laiką, puikiai žinote, kaip svarbu yra patogumas. Net viena mažytė detalė gali nusverti svarstykles į vieną ar kitą pusę. Ir tiek Sony, tiek HTC su patogumu padirbėjo iš peties. Abu akiniai gerai priglunda prie veido ir nejaučiate, jog nešiojate didelį papildomą svorį.

Oculus Rift visas padengtas juoda medžiaga ir tai sudaro šiek tiek švelnesnį įspūdį, nei konkurentų. Tai mažiau panašu į metalo ir programinės įrangos gabalą. Kaip jau minėjome, VR akinius taip pat patogu dėvėti net ir po kelių valandų žaidimo. Gaminys taip pat yra lengvas, o dirželiai lengvai perprantami ir reguliuojami. Vienintelė bėda su patogumu – žmonės, nešiojantys akinius skundžiasi, jog reikia labai ilgai ir kantriai reguliuoti, kol prisitaiko prie įrangos.

Playstation VR pasuko kitu keliu nei konkurentai ir net nesistengė, jog akiniai būtų mažiau panašūs į techniką. Sony kaip tik sukūrė tokius akinius, kurie primintų Star Trek ar kitus mokslinės fantastikos filmus. Nepaisant savo išvaizdos, prietaisas taip pat yra patogus, gerai paskirsto svorį, todėl didelė apkrova netenka nei nosiai nei skruostams.

Skirtingai nei Oculus Rift, PSVR kaip tik labai gerai subalansuoti tiems, kas nešioja akinius. Žmonėms patinka ir akinių gale sumontuotas mygtukas, kurio paspaudimu galima greitai užsidėti ar nusiimti virtualius akinius. Bene didžiausias Sony trūkumas – nestabilūs šonai, trukdantys pilnavertiškai džiaugtis VR malonumais, kliūnantys už ausinių ir t.t.

Playstation prieš Oculus: Ekranas

Oculus Rift ir PSVR palyginimas

Playstation VR gali pasiūlyti 1920 x 1080 raiškos OLED ekraną, kurio pagalba vienai akiai tenka 960 x 1080 raiškos. Tai tikrai nėra pritrenkiantis rezultatas šių laikų VR pasaulyje. Oculus Rift reikalai šiek tiek geresni – akiniai turi 2160 x 1200 OLED ekraną, taigi kiekviena akis gauna aukštesnę raišką bei galimai gražesnį vaizdą. PSVR taip pat turi vieną didžiulį trūkumą, vadinamą slight screen door effect. Paprastais žodžiais kalbant, kartais žaidžiant per šiuos akinius atrodo, lyg žiūrėtumėte per projektorių. Rift panašių bėdų neturi.

Ne mažiau svarbus aspektas yra akinių atnaujinimo dažnis. Oculus pasižymi 90Hz, o PSVR – 120Hz, tad šioje mikrodvikovoje laimi Sony. Nors iš tiesų tai yra šiokia tokia gamintojų gudrybė – PSVR dažnio pakėlimui naudoja reprojekciją, todėl gali džiaugtis geresniu rezultatu ne tik už Oculus, bet ir už HTC Vive.

Trečias be galo svarbus virtualių akinių aspektas yra matymo laukas – kaip plačiai galite žiūrėti VR pasaulyje. Su Rift gausite 110, o PSVR – 100 laipsnių matymo lauką.

Dar vienas Playstation trūkumas – akinius sunku tinkamai užsidėti ir kartais pro juos prasiskverbia šviesa, kas tikrai gadina malonumą.

Rift prieš PSVR: Judesių sekimas

Oculus Rift ir Sensorius

Visas šis virtualios realybės reikalas reikalauja labai didelio apdorojimo greičio ir galios. VR akiniams reikia ne tik idealiai perduoti idealiai sinchronizuotus veiksmus atskiroms akims, bet tuo pačiu ir sekti žmogaus rankų, kūno bei galvos judesius fizinėje erdvėje.

3D objektų apdorojimas labai daug priklauso nuo įrangos. Kol kas VR apdorojimui pilnai užtenka ir Playstation 4 Slim konsolės, tačiau ateityje žaidimų reikalavimai gali smarkiai išaugti ir virtualia realybe galės mėgautis tik PS4 Pro turėtojai. Tačiau kol kas visa tai tėra teoriniai pamąstymai.

Kaip ir kompiuteriniuose VR akiniuose, PSVR prie konsolės jungiasi specialia dėžute, o pats judesių sekimas vyksta Playstation kameros bei devynių LED lempučių pagalba. Tai nėra pats geriausias ir efektyviausias būdas, bet veikia ne taip jau prastai, kaip manyta. Kita vertus, Oculus sekikliai veikia daug, daug kartų geriau.

Norint naudoti Oculus Rift įrangą, jums reikės išleisti daug daugiau pinigų (jeigu neturite galingo kompiuterio), kadangi tinkamui veikimui reikės mažiausiai  Intel i5 CPU, 8GB of RAM and an Nvidia GTX 970 or AMD 290 prietaiso. O ir šie reikalavimai naujiems žaidimams jau dabar yra per maži, tad veikiausiai rinktumėte daug galingesnį prietaisą.

Skirtingai nei konkurentas, Oculus turi dviejų sensorių sistemą, taigi judesiai sekami 360 laipsnių. Tiesa, norint išvengti trikdžių ir room-scale veikimo, jums teks pirkti ir trečią sensorių, kurio komplekte nerasite.

Oculus Rift prieš Playstation VR: Garsas ir valdymas

Oculus Rift akiniai

Nors į tai nekreipiama labai daug dėmesio, garsas yra labai svarbus virtualios realybės veiksnys. Tik geros garso sistemos pagalba galima visiškai pasinerti į VR pasaulį.

PSVR reikia atskirai pirkti ausines, tačiau kritikai pripažįsta, jog kompanija puikiai padirbėjo su pačia garso sistema, kurta būtent virtualios realybės akiniams. Todėl naujame pasaulyje girdėsite kiekvieną balselį ar šnibždesį.

Oculus Rift iš karto patiekiamas su integruotomis ausinėmis, tačiau jeigu norėsite, galėsite laisvai naudoti savas. Kompanija taip pat naudoja Head-Related Transfer funkciją, kuri sukuria tikrai velniškai realistišką 3D garsą. Tai gerai skamba ant popieriaus ir dar geriau tikrovėje – Rift iš tiesų fantastiškai padirbėjo su garsu.

Kalbant apie pultelius, PSVR išsiskiria tuo, jog net nėra aišku, kuris jų pultelis yra pagrindinis. Kai kurie žaidimai žaidžiami Dualshock pultais, kai kurie Move pulteliais, o yra ir tokių, kuriems tinka abu variantai. Čia vėl gi išlenda sekiklių sistemos spragos – pultelis dažnai būna prastai matomas ir pozicionuojamas.

Du pultelių pasirinkimus turi ir Ouclus Rift – žaidimus galima žaisti tiek Xbox pultu, tiek Touch pulteliais. Būtent pastarieji išpopuliarėjo žymiai labiau ir dabar būtu sunku rasti Rift komplektą, be Touch pultelių. Šie įrenginiai veikia tikrai labai gerai, juos virtualiame pasaulyje galima naudoti kaip rankas.

Manome, jog visi sutiksite, jog Touch pulteliai yra daug patogesni nei PSVR lazdelės.

Žaidimai

Playstation ir Rift žaidimai

Nors prieš tai išvardinome nemažai Playstation VR trūkumų, juos tikrai negali būti žaidimai. Kadangi tai pigi įranga, kūrėjai mielai jai kepa žaidimus ir būtent PSVR gali pasigirti bene plačiausia virtualios realybės žaidimų biblioteka, pradedant Until Dawn: Rush of Blood ir baigiant EVE: Valkyrie.

Žmonės ypač pamėgo ir Resident Evil 7 – tai pilnas virtualios realybės žaidimas, kupinas siaubo. Jis jau senokai tūno PSVR konsolėje, tačiau iki šiol nėra išleist Oculus versija. Ne mažiau sėkmingas yra Fairpoint -aidimas, išnaudojantis Move pultelius, arba specialius PSVR ginklus.

Ateitis taip pat atrodo šviesi – neseniai vykusioje E3 parodoje buvo pristatyta daugybė būsimų gerų PSVR žaidimų, skirtų tik šiai platformai. Tai The Inpatient, Star Child, Final Fantasy: Monsters of the Deep ir dar daugelis kitų.

Žinoma, yra ir puikių kūrinių, tinkančių abiems platformoms. Tai SuperHotStar Trek: Bridge Crew, Doom, Skyrim ir daugelis kitų.

Oculus Rift taip pat turi savų argumentų. Šie akiniai gali pasigirti Minecraft VR, kai tuo tarpu apie šio žaidimo pasirodymą ant Playstation nėra net gandų.

Net nėra ką kalbėti apie Robo Recall ar Lone Echo/Echo Arena – tai kūriniai, kurių Rift savininkams pavydi net prabangių Vive akinių turėtojai. Naujausias tik Oculus skirtas hitas – Marvel super herojų kautynės.

Taigi žaidimų skiltyje būtų sunku išskirti laimėtoją. Tai dvikova panaši į Playstation ir Xbox – abi konsolės turi krūvas nuostabių tik joms skirtų žaidimų, kas fanams dar labiau apsunkina užduotį renkantis konsolę. Virtualios realybės pasaulyje vyrauja lygiai tos pačios tendencijos.

Rift prieš PSVR: Kaina

PSVR akiniai

Pirmiausia palyginkime plikų akinių kainas.

Oculus Rift – 549 eurai. Į kainą įeina ir pulteliai ir sensoriai ir virtualūs akiniai. Viskas, ko jums papildomai reikės – geras kompiuteris.

Playstation VR – 438 eurai. Patys akiniai su kamera kainuoja 355 eurus, tačiau akivaizdu, jog be pultelių VR nepasimėgausite, taigi reikės pirkti ir jų komplektą. Viskas, ko trūksta iki žaidimo – PSVR konsolė.

Ir štai čia ateina didžiausi kainų skirtumai. PSVR ir taip yra pigesnė įranga, o jos veikimui tereikia 300 eurų kainuojančios konsolės.

Tuo tarpu Oculus Rift reikalauja galingo kompiuterio, kuriam išleisite mažiausiai 1000 eurų. Ir už tokią sumą net negalėsite žaisti naujausių žaidimų. Akivaizdu, jog jeigu neturite naujo kompiuterio, kainos atžvilgiu daug geriau atrodo Playstation.

Oculus Rift prieš PSVR: Ką pirkti?

Oculus Rift žaidimas

Jeigu tingėjote skaityti visą apžvalgą, tai verdiktas labai paprastas – žymiai geresni virtualūs akiniai yra Oculus Rift. Jie pasižymi gražiu dizainu, geresniu ekranu, matymo lauku, žymiai patogesniu valdymu ir geresniu judesių sekimu. PSVR praktiškai neturi pliusų.

Nors tiesą sakant turi. Kaina. Jeigu norite kokybiškus VR žaidimus žaisti kaip įmanoma pigiau, arba jau turite PS4 konsolę – rinkitės PSVR akinius ir sutaupysite didelę krūvą pinigų.

Kur pirkti

Norėdami pirkti, tiesiog paspauskite ant nuorodos

Oculus Rift virtualūs akiniai

PSVR akiniai su kamera

PSVR akiniai be kameros

Papildomas Oculus Rift sensorius

Playstation kamera

Playstation Move pulteliai

Playstation šautuvas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *