Oculus Go virtualūs akiniai

Oculus Go pamoka: Kaip naudotis Oculus Venues?

 

Visų pirma, kas per dalykas tas Oculus Venues? Jeigu reikėtų programėlę apibūdinti keliais žodžiais, tai skambėtų maždaug taip – programa, leidžianti stebėti sporto varžybas, koncertus ir kitas pramogas gyvai, bet virtualiame pasaulyje.

Oculus Go savininkai programą gali rasti labai paprastai – ji jau būna įrašyta virtualių akinių operacinėje sistemoje. Jums nereikės nieko ieškoti ar siųstis. Programėlė tapo tikra sensacija, kalbant apie gyvų renginių žiūrėjimą. Tai daryti virtualiame pasaulyje ir taip yra fantastiška patirtis. O Oculus Venues pagalba dar matysite šalia ir kitus žmones, taip pat panirusius į VR pasaulį. Tarkime koncertų salėje kiekvienas turėsite sau rezervuotą vietą, tarsi tikrame gyvenime.

Norėdami naudotis programa, visų pirma ją įjunkite. Jeigu pirmą katą tai darysite, jums reikės prisijungti prie Facebook paskyros. Jei tokios neturite, teks susikurti. Nepamirškite, jog Oculus tai Facebook produktas!

Social Sharing – kas tai ir kam reikalinga?

oculus go pamoka

Atsivėrusiame meniu pamatysite praktiškai tik du dalykus – viršuje dešinėje bus Social Sharing sekcija ir prieš jus esantis būsimų live renginių sąrašas. Kalbant apie pirmąjį pasirinkimą – jis paprasčiausiai kontroliuoja, kiek kartu su jumis renginius žiūrintys žmonės galės matyti. Tai, kad jungiatės prie Facebook tikrai nereiškia, jog Oculus Venues naudotojai galės sužinoti visą informaciją apie jus. Socialinis tinklas vis daugiau dėmesio skiria asmens saugumui, ne išimtis ir ši programėlė.

Net jei pasirinksite, jog Social Sharing programėlėje būtų aktyvuotas, tai neleis kitiems matyti visos informacijos. Viskas vyks maždaug tokiu principu – jeigu jūs ir šalia sėdintis žmogus mėgsta FB puslapį VR Lietuva, tuomet jis tą informaciją matys. Jeigu ne – tokių žinių jis negaus.

Panašiai ir su jūsų draugais – kiti žmonės galės matyti tik bendrus draugus, o ne visus, esančius jūsų sąraše. Viską pasakant paprasčiau – matysite tik vienas kito bendrus pomėgius ir draugus ir jokio kito turinio.

Norėdami įsijungti Social Sharing, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Oculus Venues programėlės viršuje kairėje pamatysite mygtuką Settings. Paspauskite jį.
  2. Pasirinkite Social Sharing.
  3. Pasirinkite Enable.

 

Renginio pasirinkimas

Oculus Go renginio pasirinkimas

Visi įmanomi pasirinkimai atsiras tik tuomet, kai įsiregistruosite į renginį. Kiekvieno įvykio apačioje matysite renginio pradžios datą bei tikslų laiką. Norėdami gauti daugiau informacijos, paspauskite ant įvykio ir paskaitykite jo aprašymą. Jeigu renginys jau vyksta, pamatysite mygtuką join, kurį paspaudę, pasinersite į pramogas. Jeigu jūsų norias įvykis dar nevyksta, galite paspausti Subscribe ir būsite informuotas įvykus bet kokiems pakitimams.

Kai pirmą kartą bandysite įsiregistruoti į renginį, programėlė paprašys leidimo naudoti jūsų mikrofoną. Taip pat, bus keletas įspėjamųjų pranešimų, tarkime, jog pramogoje gali būti naudojama necenzūrinė leksika. Jei jus viskas tenkina, spauskite accept ir mėgaukitės.

Žiūrėjimo nustatymai

Visai galimas daiktas, jog jūs norite žiūrėti tiesiogines transliacijas Oculus Venues programėlėje, tačiau visiškai nenorite bendrauti su kitais žmonėmis. Jokių problemų! Tiesą sakant, pirmą kartą patekę į renginį jį iš pradžių ir stebėsite solo rėžime. Jausitės lyg privačioje būdelėje – prieš save matysite renginį, o aplinkui – kitus žiūrovus. Jei vis tik nuspręsite, jog renginį smagiau žiūrėti minioje, jums reikės paspausti join crowd  ir jums bus parinkta atsitiktinė vieta tarp žiūrovų.

Jeigu jums nepatiks vieta, kur atsidūrėte, galėsite paspausti mygtuką Try New Seat. Ši funkcija vėl gi atsitiktiniu būdu parinks jums kitą vietą. Yra ir kitas būdas – galite tiesiog persėsti į šalia jūsų esančias kėdes. Taip galite nuslinkti praktiškai į bet kurią arenos vietą ir jaustis, lyg vaikščiodami tarp žiūrovų.

Žmonių nustatymai

Oculus Go nustatymai

Kiekvienas Oculus Venues turi savo avatarą, kurį galima tobulinti ir keisti mano meniu skiltyje. Jūs matysite kitų žmonių avatarus, o jie jūsų.

Meniu pasirinkę People funkciją, prieš save pamatysite visus žmones, su kuriais šiuo metu galite bendrauti. Veidukai užsidegs, kai jie su kuo nors kalbės, o kai jūs žiūrėsite į jų avatarus, šalia jų burnos pasirodys garso simbolis jiems kalbant.

People meniu pamatysite ir dar šį tą – mažas ikonas šalia žmonių avatarų. Tai ir yra anksčiau aprašyta Social Sharing sekcija – galėsite matyti bendrus draugus, pomėgius ir t.t.

Audio nustatymai

Vos įjungę Oculus Venues pamatysite kvadratėlį, kuris jums tarnaus kaip meniu. Vienas iš to meniu pasirinkimų bus kontroliuoti visus savo nustatymus. Čia galite pasirinkti renginio garsą bei susirašinėjimų audio. Jeigu norite geriau girdėti pokalbius, o ne renginį, tiesiog užkelkite chato garsą aukščiau renginio. Jei norite geriau girdėti renginį – darykite atvirkščiai. Tai nekeičia pačio garsumo, kuris reguliuojasi ant akinių. Tai keičia pačio garso paskirstymą.

Kita meniu esanti funkcija yra užtildyti, arba atitildyti jūsų mikrofoną.

Pranešti apie vartotoją

Oculus Venues yra labai smagi programėlė, turinti kelti žmonėms džiaugsmą, bet kaip ir visur, čia gali pasitaikyti niekadėjų. Oculus nusprendė pas save transliuojamiems renginiams taikyti aiškias ir suprantamas elgesio taisykles. Kai pirmą kartą įjungsite programėlę, ji iš karto pradės transliuoti trumpą video, supažindinantį su taisyklėmis ir tuo, kaip sprendžiamos problemos.

Jeigu sutiksite su taisyklėmis, galėsite naršyti renginius. Jeigu bendraudami Oculus Venues programėlėje pamatysite ne pagal taisykles besielgiantį tipą, geriausia būtų to neignoruoti, o apie jį pranešti. Tokiu būdu programėlės ekosistema būtų nuolat pravaloma nuo šiukšlių. O tai padaryti galite taip:

  • Paspauskite ant blogiečio avataro
  • Pasirinkite reporting
  • Sekite žingsnius ir užpildykite pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *