Oculus 2. Kuo skiriasi nuo pirmosios versijos?

2019 metais dienos šviesą išvydo Oculus Quest – galima drąsiai sakyti, jog tai buvo akiniai, sukėlę sprogimą virtualios realybės rinkoje. Vartotojai gavo įrenginį, kuris neturėjo laidų, jį buvo itin lengva naudoti ir transportuoti, o be visa to, akiniai turėjo ir užtektinai galios.

Nepraėjus nei dviems metams, turime Oculus Quest 2 akinius. Tai jau nebėra įrenginys, sukelsiantis revoliuciją, tai ne „next gen“ produktas. Quest 2 tiesiog yra patobulinta, kokybiškesnė ir išbaigtesnė Quest versija.

Specifikacijų palyginimas

Oculus Quest apžvalga
Quest ir Ques 2

Jeigu reikėtų apibūdinti trumpai – nauja versija pagerino beveik visas specifikacijas. Geresni ekranai, pajėgesnis procesorius, didesnis atnaujinimo dažnis, daugiau RAM., ilgesnis pultelio baterijų tarnavimo laikas. Ginčytinas dalykas yra tik komfortas – kai kuriems patogesnė dėvėjimui buvo pirmoji akinių versija.


Quest 2
Quest
Rezoliucija (akiai)1,832 × 1,920 (LCD)1,440 × 1,600 (OLED)
Atnaujinimo dažnis90Hz72Hz
ProcesoriusSnapdragon XR2Snapdragon 835
RAM6GB4GB
Baterijos veikimo laikas2–3 h2–3 h
Pultelio baterijų veikimo laikas4x daugiau nei pirmoje versijoje
Matymo laukasNepakitęs
IPD 58mm, 63mm, 68mm58–72mm
Svoris503g571g
Talpa64GB arba 256GB64GB arba 128GB
Užsegimo juostaMinkštaStandi
Quest ir Quest 2 specifikacijų palyginimas

Techninė įranga

Oculus Quest apžvalga

Bene ryškiausias Quest 2 patobulinimas yra procesorius. Pirmoje versijoje buvo naudojamas Snapdragon 835 procesorius, kuris jau tuo metu buvo laikomas šiek tiek pasenusiu. Tuo tarpu Quest 2 apginkluotas Snapdragon XR2 procesoriumi – vienu geriausių rinkoje.

Tiesa, reikia pripažinti, jog Quest 2 iš pradžių net neišnaudos viso procesoriaus potencialo. Tarkime 92 Hz atnaujinimo dažnis iš pradžių bus naudojamas tik meniu, o žaidimuose ir toliau veiks 72 Hz. Vėliau patys kūrėjai galės pritaikyti žaidimus didesniam atnaujinimo dažniui – tuomet ir pasimatys naujų akinių magija.

IDP skirtumai

Oculus Quest naujas

IDP – tai tarpas tarp jūsų akių centro. Pirmoje Oculus versijoje buvo galima pritaikyti Quest lęšius jums tinkamiausiai pozicijai jų nenusiėmus – tiesiog sukant ratuką ir pamatant, kur vaizdas ryškiausias.

Oculus Quest 2 viskas daug labiau komplikuota – turite pirmiausia nusiimti akinius ir tada slinkti lęšius į vieną iš trijų pozicijų. Tada vėl dėtis akinius ir žiūrėti, ar viskas gerai. Jei ne – procedūra kartojama. Akivaizdu, kad tai yra funkcionalumo suprastėjimas.

Minkštas ar kietas dirželis?

Jeigu rinksitės pigiausią komplektaciją, gausite virtualius akinius su minkštu dirželiu. Tai nėra didelis blogis, bet pirmosios versijos dirželis daugumai pasirodys patogesnis.

Vis tik Oculus siūlo išeitį – už papildomus 50 eurų galima gauti akinius su kietos struktūros, patogesniu dirželiu. Nors pinigai nėra maži, jie gerokai pakelia komforto lygį.

Praktiškai visi bandę naujajį dirželį pripažino, kad jis patogiausias iš visos Oculus linijos. Apmaudu, jog PRO dirželis nepridedamas į originalią pakuotę.

Pulteliai

Oculus Quest pulteliai

Turbūt pažiūrėję į paveikslėlį pagalvojote, kad vienintelis skirtumas yra pultelių spalva. Taip, pultelis liko labai panašus, tačiau šiokių tokių skirtumų yra.

Senesni VR gerbėjai greitai pastebės, kad naujieji pultai labai primena „Rift“ touch pultelius, kurie dar ir dabar vadinami geriausiais istorijoje.

Naujieji pultai šiek tiek didesni, tačiau yra vietos pailsėti nykščiui – nereikia jo nuolat laikyti ant mygtuko. Prie trūkumų galima paminėti, jog žmonėms, su mažesniais delnais, įrenginys gali pasirodyti kiek per didelis.

Ir nepamirškime dar vieno fakto – naujuose pulteliuose net keturis kartus ilgiau veikia baterijos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *