Lenovo Mirage Solo ir Oculus Go virtualūs akiniai

Mirage Solo prieš Oculus Go – kuriuos akinius pasirinkti?

mirage solo ar oculus go

Šie metai į Virtualios realybės rinką įtraukė visiškai naują produktą – autonomiškus akinius. Tai virtualūs akiniai, kuriems nereikia visiškai jokios papildomos technikos. Jiems nereikalingas kompiuteris, tam, jog naudotumėtės akiniais, jums nereikės ir krauti mobiliojo telefono. Perfrazuojant populiariaus lietuviško ženklo šūkį – įjungi ir varai!

Šiuo metu galite įsigyti du tokius autonomiškus prietaisus – tai Lenovo Mirage Solo bei Oculus Go. Kinijos rinkoje jau yra ir HTC Focus, tačiau Europos šis prietaisas nepasiekė, todėl jo kol kas neapžvelgsime.

Taigi, ką labiau verta pirkti? Kieno geresnė kaina? Kurie akiniai turi daugiau programėlių?

Mirage Solo ir Oculus Go techniniai duomenys

Mirage Solo ir Oculus Go akiniai

Vos pamačius Oculus Go tampa aišku, jog tai Oculus kompanijos produktas. Dirželiai, laikantys virtualius akinius ant galvos, yra praktiškai identiški kaip Oculus Rift. Ir čia nėra nieko blogo – bent jau žinome, jog tai patogu ir gerai veikia. Tiesa, skirtingai nuo savo vyresniojo brolio, Oculus Go neturi iš karto sumontuotų ausinių. Tai nereiškia, jog liksite be garso. Autonomiškų akinių viduje sumontuota erdvinio garso sistema, tad papildomų aksesuarų jums nebereikės. Neliūdės ir tie, kurie negali skirtis su savo mėgstamomis ausinėmis – Oculus Go turi standartinę 3.5m jungtį.

Tuo tarpu Lenovo Mirage Solo yra gan išskirtinio, unikalaus dizaino. Vis tik jei reikėtų rasti su kažkuo panašumų, tai būtų kažkurie iš „Windows” mišriosios realybės akinių. Autonomiški akiniai dedasi visiškai kitaip nei Oculus Go – čia nėra jokių medžiaginių dirželių. Galinėje dalyje rasite plastikinį apvadą, o priekyje akiniai reguliuosis specialaus ratuko pagalba. Toks dizainas yra gana praktiškas, kadangi tolygiau paskirsto svorį, su akiniais patogiai galima žaisti ilgesnį laiką. Lenovo Mirage Solo sumontuotos dvi kameros, kurios žaidžiant leidžia judėti. Tai didelis skirtumas nuo Ocuus Go, kurie skirti žaisti atsisėdus arba atsistojus, tačiau vienoje vietoje.

Lenovo Mirage Solo ir Oculus Go autonomiški akiniai

Apačioje rasite lentutę, kurioje aiškiai pamatysite virtualių akinių specifikacijas.

FunkcijaOculus GoLenovo Mirage Solo
Matymo laukas90 laipsnių110 laipsnių
Svoris468g645g
ProcesoriusSnapdragon 821Snapdragon 835
Operatyvioji Atmintis4GB RAM4GB RAM
GarsasErdvinė sistema, 3.5mm jungtisTik 3.5 mm jungtis
Talpa32 arba 64GB64GB, galima dėti microSD kortelę
Baterija2600mAh4000mAh
EkranasLCD ekranas (2560x1440)LCD ekranas (2560x1440)
Sensoriai3DoF Gyroscope, Accelerometer, Magnetometer6DoF WorldSense cameras, P-Sensor, Gyroscope, Accelerometer, Magnetometer
Pultelis3DOF Oculus pultelis3DOF DayDream pultelis
WirelessWiFi Wi-Fi 802.11 ac/nWi-Fi 802.11 ac/n, 2x2 MIMO Dual Band
Bluetooth3.05.0 + BLE

 

Iš lentutės akivaizdžiai matosi, jog Lenovo Mirage Solo yra tikrai galingesni akiniai. Visų pirma jie taiko pažangią kūno sekimo sistemą 6DOF, kai tuo tarpu konkurentai – 3DOF. Taip pat vartotojai gali mėgautis didesniu matymo lauku bei geresniu procesoriumi.

Oculus Go turi šiokį tokį pranašumą svorio prasme – tai daug lengvesni akiniai, kuriuos patogiau kur nors nusivežti. Kita vertus, Mirage Solo geriau paskirstė svorį, tad nors Lenovo akiniai yra sunkesni, juos nepavargdami dėvėsime ilgiau.

Grįžtant prie 6DOF technologijos – ji leidžia žaidžiant su Mirage Solo akiniais judėti, dalyvauti veiksme. Tuo tarpu su Oculus Go visą laiką sėdėsime vienoje vietoje.

Programinės įrangos palyginimas

Mirage Solo programos

Visų pirma reikia suprasti, jog abu virtualūs gaminiai neturi nuosavos programėlių ekosistemos ir naudojasi telefonine. Tačiau čia panašumai ir baigiasi, nes tiek Oculus Go, tiek Lenovo Mirage Solo programėlių bibliotekos visiškai skiriasi.

Kaip jau turbūt supratote, Oculus Go naudoja Oculus programėlių sistemą, o Mirage Solo – „Google” sukurtą „Daydream” biblioteką.

Atrodytų, jog Oculus Go vartotojai lieka nuskriausti, kadangi kūrėjai turi kurti programėles specialiai jiems. Iš tiesų taip nėra. Akiniai naudoja Gear VR biblioteką ir su jais galima žaisti praktiškai visus šiems mobiliesiems akiniams skirtus žaidimus. Negena to, kūrėjai mielai daro naujas pramogas specialiai autonomiškiems akiniams – kone kas dieną paskelbiama apie naują kūrinį.

Verta žinoti, kad nors Oculus Go ir yra autonomiški akiniai, jų veikimui būtinas mobilusis telefonas. Jo pagalba atliekama pirma akinių konfigūracija, per telefoną galima pirkti programėles ir t.t.

Oculus Žaidimų parduotuvė

Tuo tarpu Mirage Solo nuėjo šiek tiek kitokiu keliu. Akiniai naudoja 6DOF technologiją, kuri leidžia virtualiame pasaulyje judėti – tai kažkas panašaus į tradicinius, prie kompiuterio jungiamus akinius. Tai nuostabi funkcija, praplečianti autonomiškų akinių galimybes. Tačiau yra viena bėda – tokiai technologijai visiškai netinka senieji telefoniniai VR žaidimai, o unikalaus turinio yra nedaug.

„Google” ketina pritaikyti ir senąsias „Daydream” programėles, kurių yra daugiau nei 450. Tačiau čia vėl gi kyla klausimas – ar tokius žaidimus norėsis žaisti su akiniais, kurių galimybės daug didesnės?

Vienas iš Mirage Solo pliusų – norint naudotis akiniais reikia „Google” paskyros, tačiau nereikia jokio telefono. Jei vis dar naudojate laidinį ragelį – ne bėda.

Akiniams neseniai pasirodžius dar per sunku pasakyti, kurie iš jų turės geresnes programėles ir žaidimus. Tačiau aiškus vienas dalykas – Mirage Solo turi geresnes galimybes gauti kokybišką turinį. Oculus Go sistema tiesiog neleidžia šiems akiniams kurti geresnių nei telefoninių žaidimų.

Tai vis gi, kurie akiniai geresni?

Oculus Go ir Mirage Solo akiniai

Turbūt daugelio žmonių pasirinkimą lems paprasčiausia kaina. Šiuo metu pas mus Oculus Go galite pirkti už 270 eurų (32GB versija), tuo tarpu Mirage Solo jums atsieitų 569 eurus. Kainų skirtumas tikrai labai didelis – vietoj vienų Mirage Solo akinių, galite įsigyti net du Oculus gaminius.

Paprastai kalbant, šiuo metu labiau apsimoka pirkti Oculus Go, o ateityje Mirage Solo. Ir pasakysime kodėl. Kaip jau minėjome, kol kas „Lenovo” gaminys neišnaudoja savo pajėgumų. 6DOF technologiją palaiko tik apie 60 programėlių – 400 kitų veikia lygiai taip pat, kaip ir ant „Oculus Go”.

„Oculus Go” savo ruožtu gali pasiūlyti net 1000 programėlių, yra lengvesnis ir pigesnis. Tačiau šie akiniai neturi tokių gerų perspektyvų, kadangi yra pastatyti ant gana senos technologijos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *