Kalbų mokymasis virtualioje realybėje

Virtuali realybė ir naujos kalbos išmokimas

Kiek kartų mėginote išmokti naujos kalbos ir susimovėte? Neabejojame, jog bent jau vieną kartą – garantuotai. Ir tai, jog nepavyko, nebūtinai jūsų kaltė. Vien žodžių ar frazių „kalimas” retai atneša norimos naudos.

Norite tikėkite, norite ne, tačiau virtualios realybės paplitimas gali įtakoti daug lengvesnį naujų kalbų išmokimą. Būtent apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Kodėl 95% naujų kalbų besimokančių žmonių susimauna?

Apytiksliai apskaičiuota, jog šiuo metu mokosi anglų kalbos ar bent jau kažkiek tam skiria laiko net 1 milijardas žmonių. Turint tai galvoje, tie 95 procentai nesėkmės atvejų atrodo labai kraupiai. Pasak kalbos ekspertų, labai svarbu, jog kalbos būtų mokomasi natūraliai, tarsi „netyčia”, o ne pagal instrukcijas bei normas. Žinoma, labai svarbu yra ir pati motyvacija mokytis.

Mokymosi procesą labiausiai stabdo du dalykai. Tai poveikio trūkumas ir per mažas įsitraukimas. Nors tai skamba labai moksliškai, abu šie dalykai yra gana panašūs. Mokantis kalbos labai svarbu, kur ir kaip dažnai ją galima panaudoti ar išgirsti. Jeigu „kalate” ispaniškai, tačiau niekada nežiūrite ispanų TV, ar VIDEO ir nematote užrašų šia kalba, smegenys vargu ar atsimins. O kalbant apie įsitraukimą, kalbos mokytojų didžiausia bėda yra koncentracija į naujos kalbos taisykles, o ne kalbos panaudojimą. Jeigu mokotės kalbą ir jos niekur nesistengiate panaudoti, vargu ar jums pavyks. Smegenys greitai pamirš visas iškaltas taisykles ir vargu ar savo žinias kaip nors panaudosite.

Kalbos virtualioje realybėje

Nauja mokymosi galimybė – AR bei VR

Naujos kalbos naudojimas socialinėje erdvėje yra kertinis dalykas, padedantis sėkmingai mokytis. Būtent virtualios bei papildytos realybės technologijos gali suteikti pačius geriausius įrankius šiam tikslui. Virtualioje realybėje galite įsitraukti tarsi į tikrą pokalbį su kitu žmogumi, taip realiai panaudodami naujas savo žinias. VR įranga nuolat pinga, kas visiems išeina į naudą – vis daugiau žmonių šios technologijos dėka mokosi naujų kalbų bei atsiranda vis daugiau naujų kalbų mokymosi programėlių.

Keletų jų pristatysime iš arčiau – galbūt susidomėsite ir nersite į naujų kalbų vandenyną.

AltspaceVR

AltspaceVR programėlė

Kokiems akiniams tinka: Oculus Rift, Oculus Go, Gear VR, HTC Vive, Daydream, Windows Mixed Reality

Tai bene populiariausia virtualios realybės bendravimo programėlė, savo naudotojams vis pristatanti kažką naujo. Neseniai joje startavo virtualios realybės bažnyčia, bei atsiranda vis daugiau norinčių išmokti naują kalbą žmonių susitikimų.

Tai nuostabi terpė tobulinti savo kalbos žinias. Programėlėje būsite saugiai pasislėpęs už „avataro”, tad nereikės jaudintis kas susimausite. Tiesiog atsipalaiduokite ir mėginkite bendrauti. Kadangi tai VR pasaulis, pojūtis mažai skirsis nuo bendravimo realybėje ir nė nepajusite, kaip smarkiai patobulėsite.

Programėlės kūrėjai neseniai pridėjo specialius susitikimus norintiems išmokti japonų, ispanų, prancūzų bei italų kalbų. AltspaceVR bendrauja su visais palaikomais įrenginiais. Jei turite Oculus Rift, galėsite kalbėti su Daydream naudotoju. Tai velniškai patogu!

Mondly

Mondly programėlė

Kokiems akiniams tinka: Oculus Go, Gear VR, iOS, Android

Praėjusiais metais ATi studios kompanija į pasaulį paleido virtualios realybės programėlę Mondly, kas išvertus iš ispanų kalbos reiškia „pasaulis”. O programa veikia tokiu principu – joje tampate turistu ir patenkate į įvairias situacijas ir scenarijus svetimoje šalyje.

Žaisdami užmegsite neįpareigojantį pokalbį su taksi vairuotoju, užsisakysite maistą restorane ar paprašysite pagalbos su viešuoju transportu. Realiai darysite viską, ką darytų tikras turistas, pateksite į situacijas, kurios tikrai gali pasitaikyti realybėje.

Mondly taip pat leis jums atsipalaiduoti ir smagiai mokytis naujų kalbų. Kadangi kalbėsitės su programiniu kodu, jums nebus gėda padarius klaidelę ar susimovus, o kalbos įgūdžiai garantuotai pagerės.

Argotian

Argotian programa

Kokiems akiniams tinka: Oculus Rift, Oculus Go, HTC Vive

Kol kas sunkoka pristatinėti šią programėlę, kadangi ji pasirodys tik kitais metais – 2019-ais. Pats žodis Argotian išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „asmeninis slengas”. Programėlė žada realaus laiko ir labai įtraukiantį kalbų mokymosi būdą.

Apie ką visa tai bus? Keliausite kosminiu laivu kaip užsimaskavęs policininkas. Turėsite daugybę įvairių situacijų, kurių metu jums reikės atskleisti ar atpažinti kontrabandininkus.

Visi laisvo įgulos nariai ir komanda bus dirbtinis intelektas, kad padės jums atsipalaiduoti. Vietoj nuolatinio žodžių kalimo, kalbos mokysitės dalyvaudami veiksme – kalbėdami su įgula ir kitais žmonėmis.

 

Apibendrinimas

Virtuali realybė ir kalbų mokymasis skamba kaip labai įdomus ir perspektyvus duetas. Tokiu būdų gauti informaciją tikrai yra įdomu ir tai neblogai veikia, tačiau sunku pasakyti, kokia bus dueto ateitis.

Mums labai patiko Altspace iniciatyva sujungti socialinį tinklą ir kalbų mokymąsi – būtent bendraujant su gyvais žmonėmis lengviausia kažko išmokti.

Kol kas didžiausias minusas yra programėlių trūkumas. Yra vos keli normalūs variantai kalbų mokymuisi, o VR rinka apskritai šiek tiek sustojusi, naujų kūrinių daroma vis mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *