Windows Mixed Reality akiniai

Gidas: Veiksmai, prieš perkant arba naudojant Windows Mixed Reality akinius

Tai specialiai jums skirtas gidas, suteiksiantis reikalingos informacijos tiems, kurie ką tik nusipirko, arba ketina pirkti vienus iš Windows Mixed Reality virtualių akinių.

Tiesą sakant, geriausia šį tekstą paskaityti dar prieš perkant. Pasitikrintumėte kompiuterį ir žinotumėte, ar jis tikrai paveš šiuos gana daug galios reikalaujančius prietaisus.

Ko reikia norint žaisti su Windows Mixed Reality?

  • Windows Mixed Reality virtualių akinių
  • Kompiuterio, atitinkančio keliamus reikalavimus ir turinčio naujausią „Windows 10″ atnaujinimą.
  • Ekrano. USB ir Bluetooth adapterių, jei to reikalauja gamintojas
  • Valdymo pultelio, Xbox pultelio arba tiesiog klaviatūros ir pelės
  • Ausinių su mikrofonu, jeigu akiniuose jos nesumontuotos
  • Interneto ryšio
  • Daug laisvos vietos kambaryje

Įsitikinkite, jog jūsų kompiuteris suderinamas su Windows Mixed Reality

Norėdami sužinoti, ar jūsų kompiuteris pajėgus paleisti Mixed Reality akinius, galite arba patikrinti keliamus reikalavimus, arba atsisiųsti specialią programėlę, kuri labai aiškiai parodys, ar jūsų aparatūra tinkama, ar ne.

Kaip gauti programėlę?

Nemokamą kompiuterio tikrinimo programėlę galite gauti „Windows Store” parduotuvėje savo kompiuteryje. Į paiešką įrašykite Mixed Reality PC Check App ir rasite jums reikalingą programėlę. Jeigu jums tai atrodo per sunku, tiesiog spauskite šią nuorodą – kompiuterio tikrinimas. Atsisiųskite programėlę ir paleiskite.

Paleidę programėlę, spauskite jog sutinkate su „Microsoft” sąlygomis. Žinoma, galite ir nesutikti, tačiau tada programėlės panaudoti negalėsite.

Windows Mixed Reality tikrinimas

Netrukus pamatysite tikslius duomenis, parodysiančius ar jūsų kompiuteris tinkamas. Tikimės, jog pamatysite apačioje patalpinto paveikslėlio vaizdą – visur žalios varnytės ir užrašas You’re good to go. Oranžinės spalvos varnelės reikš, jog virtualius akinius naudoti galite, tačiau neišnaudosite visų jų privalumų. Bent viena raudona varnelė jums parodys, jog su kompiuteriu Windows Mixed Reality akiniais nepasimėgausite.

Windows Mixed Reality tutorialas

Įsitikinkite, jog turite Windows 10 Fall Creators atnaujinimą

Tinkama įranga dar nereiškia, jog galėsite mėgautis virtualiais akiniais. Jums taip pat yra būtinas Windows Fall Creators atnaujinimas. Jeigu atnaujinimą turite, jūsų OS versija turėtų būti 1709. Norėdami pažiūrėti savo įrenginio versiją, atlikite šiuos veiksmus – spauskite Start, tada SettingsSystemAbout.

Jeigu neturite atnaujinimo – nieko baisaus. Paspauskite šią nuorodą – Windows atnaujinimas. Paspauskite mėlyną mygtuką Naujinti Dabar.

Patikrinkite, ar turite reikalingus adapterius

Visų pirma reikia suprasti, jog jums nebūtinai reikės adapterių. Viskas priklauso nuo to, kurių gamintojų akinius perkate ir ar kompiuteryje yra tikro dydžio HDMI bei 3.0 USB jungtys. Kai kurių gamintojų akiniams reikės Bluetooth adapterio.

Patikrinkite, ar turite su kuo žaisti

Windows mišriosios realybės pulteliai

Geriausiai virtualios realybės malonumą pajusite naudodami paveikslėlyje matomus pultelius – jie sukurti būtent Windows Mixed Reality sistemai. Įrenginys tikrai veiks ir su Xbox One pulteliu arba klaviatūra ir pelytę, tačiau pasitelkdami šiuos aksesuarus negalėsite išnaudoti visų VR privalumų.

Įsigykite ausines

Na, nebent jos jau yra akiniuose. Tačiau vargu ar taip bus, nes iš anksto sumontuotos ausinės yra tik Samsung Odyssey akiniuose, kurie Europos rinkai – nepasiekiami. Visi kiti Windows Mixed Reality įrenginiai komplektuojami be ausinių, tad reikės jas įsigyti arba panaudoti turimas. Akiniuose rasite standartinį 3.5mm lizdą joms įkišti.

Patikrinkite, ar turite internetinį ryšį

Interneto gali ir neprireikti, tačiau jeigu reikės atsisiųsti kokias nors programėles ar tvarkykles, be jo neišsiversite. Be to dauguma žaidimų šiais laikais perkami per „Steam” platformą, iš kurios žaidimai siunčiami interneto pagalba.

Paruoškite kaip įmanoma daugiau vietos

Kai įrašinėsite virtualios realybės programėlę, jūsų paklaus, kaip žaisite – stovėdami arba sėdėdami, bet nevaikščiodami (no boundary), ar tam tikrame plote (boundary). Neabejotinai rekomenduojama antrą variantą, kurio dėka pajusite tikrąjį virtualios realybės malonumą.

No boundary

Šiam metodui nereikės daug vietos. Tiesiog pasirinksite vieną tašką, kuriame žaisite sėdėdami ar stovėdami. Galėsite dairytis aplinkui, apsisukti, tačiau neturėsite galimybės vaikščioti. Verta paminėti, jog yra žaidimų, kurių pasirinkę šį būdą, žaisti negalėsite.

Boundary

Šiame rėžime jūs apibrėšite plotą, kuriame planuosite žaisti. Svarbu, jog toje vietoje nebūtų jokių daiktų – nei ant žemės, nei galvos aukštyje. Pašaliniai dalykai gali trukdyti žaisti, arba sužeisti.

Šio rėžimo pagalba išnaudosite visus virtualios realybės privalumus – vaikščiosite, bėgiosite, dalyvausite veiksme 360 laipsnių. Neabejotinai rekomenduojame būtent šį pasirinkimą.

 

Štai ir viskas!

Atlikus šiuos paprastus veiksmus teliks tik įkišti virtualius akinius į atitinkamus lizdus, sekti pasirodysiančios programos nurodymais ir jau netrukus – mėgautis VR pasauliu.

Pas mus galite įsigyti šiuos Windows Mixed Reality akinius:

ASUS Mixed Reality akiniai

HP Mixed Reality akiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *