Geriausi Vive žaidimai

Geriausių Vive žaidimų penketukas

Jeigu nusprendėte nusipirkti HTC Vive virtualius akinius, tikriausiai pradėjote mąstyti ir apie tai, ką su šiuo prietaisu žaisti? Rinkoje yra daugybė virtualios realybės žaidimų, tad tikrai nelengva užduotis atsirinkti išties vertus dėmesio.

Į pagalbą ateisime mes. Šiame straipsnyje rasite penkis žaidimus, be kurių būtų sunku įsivaizduoti Vive įrangą. Tokie topai visada būna šiek tiek šališki, tačiau turėdami mūsų atrinktus kūrinius tikrai nesigailėsite.

SuperHot VR

SuperHot iš pradžių pasirodė kaip kompiuteriams skirtas žaidimas, tačiau tuomet didelio sąmyšio nesukėlė. Visai kita istorija yra virtualios realybės versija – kūrėjai žaidimą perkūrė iš pagrindų, jį visiškai pritaikydami VR technologijai.

Kūrinys išsiskiria tuo, jog veikia visiškai kitaip nei konkurentai. Čia nebus krūvos kareivių ar zombių, lekiančių tiesiai į jus. Žaidimo varikliukas sukurtas taip, kad kol nejudėsite jūs, nejudės ir priešai.

Viskas priklauso tik nuo jūsų judesių. Kuo greičiau judinsite kūną į rankas, tuo greičiau judės ir kulkos bei priešai. Tai bene geriausiai virtualios realybės technologiją išnaudojantis žaidimas!

SuperHot galima naudoti net kelias taktikas, viską valdysite patys. Baigėsi kulkos? Meskite į priešą visą šautuvą. Priešas labai arti? Dėkite jam kumščiu į makaulę!

SuperHot žaidimą galite nusipirkti čia – Steam parduotuvė.

 

Moss

Moss – tai nedidelės kompanijos komandos kūrinys, tiesiog sprogęs Playstation virtualios realybės platformoje. Turbūt net patys kūrėjai nesitikėjo tokio didžiulio populiarumo – peliuko nuotykiai ilgą laiką apskritai neturėjo nei vieno blogo atsiliepimo! Būtent ši sėkmė prisidėjo prie to, jog Moss išvydome ir ant Vive platformos.

Kuo gi šis žaidimas visus taip žavi? Visų pirma, neįtikėtina atmosfera. Jame jaučiatės, lyg būtumėte kažkokiame paslaptingame pasakų pasaulyje. Visa aplinka tarsi alsuoja, skatina domėtis aplinka ir neleidžia pagalvoti, jog tai ne tikrovė. Žiūrint treilerius viso to nepajusime – tai galima patirti tik su virtualiais akiniais.

Na, o pats veiksmas vystosi aplink peliuką Quill, išvykusį ieškoti savo dingusio dėdės. Pavojingoje kelionėje jūs tapsite tarsi Dievu – visada šalia esančia Quill pagalbos ranka. Padėsite jam išvengti įvairių kliūčių, spręsite įvairaus sudėtingumo galvosūkius, kovosite ir visiškai pamiršite realybės pojūtį.

Moss galite nusipirkti čia – Steam parduotuvė.

 

Beat Saber

Kūrinį, kuris atsidūrė penkių geriausių žaidimų sąraše sukūrė komanda iš Čekijos, neturinti net dešimties darbuotojų. Tai dar kartą visiems parodė, jog kartais svarbiausia yra idėja, o ne biudžetas.

O kompanijos idėja buvo neįtikėtinai paprasta, bet geniali – leisti žmonėms pakapoti įvairių spalvų kubus šviesos kardais, matytais „Žvaigždžių karų“ filmuose. Bingo!

Beat Saber išties yra neįtikėtinai įtraukiantis žaidimas, be viso suteikiamo malonumo dar ir suteikiantis sveikatos – nustatyta, jog intensyviai žaidžiant šį kūrinį sudeginama tiek pat kalorijų, kaip gainiojant teniso kamuoliuką.

Šiuo metu žaidime yra 10 lygių, tačiau kūrėjų komanda be galo aktyvi – žmonės jau patys gali kurtis savo lygius su savomis dainomis, o netrukus planuojama išleisti ir multiplayer rėžimą.

Beat Saber nusipirkti galite čia – Steam parduotuvė.

Budget Cuts

Budget Cuts bandomoji versija žaidėjams buvo pristatyta dar 2016-ais metais ir visiems paliko didžiulį įspūdį. Vis tik galutinės kūrinio versijos reikėjo laukti labai ilgai – ji pasirodė tik prieš keletą savaičių. Tačiau galima pateisinti kūrėjus – visų pirma jų taip pat nėra daug, o antras dalykas – jau geriau užtrukti ilgai ir pristatyti išties gerą kūrinį.

O Budget Cuts ir yra geras. Velniškai geras. Trumpas žaidimo pristatymas skambėtų maždaug taip – jūsų ofisą užgrobia prastai nusiteikę robotai ir jūs demonstruodami peilio mėtymo įgūdžius turite juos išgalabyti.

Nors iš tiesų šį kūrinį galima žaisti dviem būdais. Pirmasis jau paminėtas – eiti ir nuolat svaidyti peilius. Antrasis būdas primena „Splinter Cell“ tipo žaidimus – tai sėlinimas, aplinkos tyrinėjimas ir bandymas pereiti lygį nepastebėtam. Galimybes tai padaryti palengvina ir portalų sistema – galite teleportuotis į daugelį ofiso vietų, per portalą žiūrėti, ar ten nėra robotų.

Žaidimas pasižymi tikrai labai gera grafika ir aplinka, kupina ne tik kovos ar sėlinimo, tačiau ir nuostabaus humoro.

Budget Cuts galite nusipirkti čia – Steam parduotuvė.

 

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

Kaip ir Moss, šis žaidimas iš pradžių pasirodė tik ant Playstation virtualių akinių, o susilaukus sėkmės buvo persikelta ir į kompiuterių bei Vive akinių rinką.

Skyrim VR žavi tuo, jog virtualioje realybėje pateksite į visiškai atvirą pasaulį, kuriame darysite ką tik sumanysite. Galėsite tyrinėti aplinką nei pajusite baimės šešėlį, susidūrus su troliais, numirėliais ar drakonais. Atsiminkite, jog VR pasaulyje viskas atrodo daug tikroviškiau!

Iš ties būtų sunku rasti kitą virtualios realybės žaidimą, kuris suteiktų tokį didelį plotą laisvo pasaulio. Skyrim VR tarsi rodo, kuria kryptimi VR reikia eiti ir ko iš šios technologijos galima laukti ateityje. Tarkime pabandykite įsivaizduoti, jog virtualioje realybėje žaidžiate GTA. Įmanoma!

Skyrim VR galite nusipirkti čia – Steam nuoroda.

 

Verti paminėjimo žaidimai

  • Fallout 4 VR. Kaip ir Skyrim, šiame žaidime pateksite į visiškai atvirą, apokaliptinį pasaulį. Vienintelė žaidimo bėda – labai prasta optimizacija.
  • The Mage’s Tale. Magijos praktikavimas, požemių tyrinėjimas bei susidūrimas su milžinais bei pabaisomis – visa tai rasite šiame žaidime.
  • Vanishing Realms. Šis žaidimas nukels jus į fantastinį pasaulį, kuriame kausitės su krūva skeleto pavidalo pabaisų. Reikės gerai valdyti kardą, o kūrinys kritikų vadinamas „Zelda virtualioje realybėje“.
  • Raw Data. Tai vienas geriausių FPS žaidimų virtualioje realybėje. Būsite nukeltas į tolimą ateitį ir įvairiais ginklais – pistoletais, lankais, kardais, dorosite robotus. Žaidimui patekti į penketuką sukliudė tik vienas aspektas – labai daug klaidų.
  • Arizona Sunshine. Tai vėl gi FPS žaidimas, tik šį kartą šaudysite ne į robotus, o į zombius. Kūrinys vertinamas labai kontraversiškai – vieni jį dievina, kitiems visiškai nepatinka.
  • Subnautica. Po laivo katastrofos atsidursite mažame povandeniniame laivelyje ir tyrinėsite pavojingus vandenyno vandenis. Žaidimas tikrai išskirtinis, jame prisižiūrėsite gražių vaizdų.
  • GORN. Šiame žaidime pateksite į absurdiškas, juokingas, keistas gladiatorių kautynes, kuriose turėsite tik vieną užduotį – žudyti.
  • Onward. Tai žaidimas, apie kurį daugelis svajojo – multiplayer šaudyklė, kurioje naudojama komandinė taktika. Vis tik žaidimas dar tik pradinėje stadijoje, yra daug neapgalvotų dalykų ir klaidų. Vis tik pradžia daug žadanti!
  • Project Cars 2. Tai neabejotinai geriausias lenktynių žaidimas virtualioje realybėje. Jeigu turite vairą ir pedalus, kartais nesuprasite, važiuojate tikrovėje ar VR pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *