Gear akiniai

Instrukcija: Kaip pradėti naudotis Gear VR virtualiais akiniais?

Jeigu nusipirkote Samsung Gear SM-R325 virtualius akinius ar ketinate artimiausiu metu tai padaryti, jums turėtų praversti ši mūsų parengta instrukcija.

Jos dėka sužinosite, kaip reikia prižiūrėti virtualius akinius bei kaip pradėti jais naudotis. Perskaitę straipsnį galėsite drąsiai imti į rankas įrangą ir ją konfigūruoti.

Visų pirma jus supažindinsime su pagrindiniais perspėjimais. Kai kurie jų gali pasirodyti absurdiški, tačiau visa tai privalote žinoti.

  • Nenaudokite Gear VR jei nešiojate paprastus akinius, nes taip galite susižeisti. Šiuos virtualius akinius galima naudoti nebent su kontaktiniais lęšiais.
  • Nepalikite virtualių akinių ant tiesioginių saulės spindulių – tai gali sugadinti įrangą.
  • Kai Gear VR nenaudojate, geriausia juos laikyti originalioje arba specialioje pakuotėje/dėkle.
  • Lęšiai privalo būti švarūs. Jeigu išsipurvino – atsargiai  nuvalykite su mikrošluoste.

Visa tai žinodami, galite pradėti galvoti apie įrangos naudojimą.

Gear VR dirželio uždėjimas

Pirmasis žingsnis kurį jums reikės padaryti – perkišti ir užklijuoti akinių dirželius trijose pozicijose – kairėje, dešinėje bei gale. Kaip tai padaryti, pamatysite apačioje esančioje nuotraukoje.

Gear VR instrukcija

Priekinio Gear VR dangtelio nuėmimas

Priekinio dangtelio nuėmimas bus gana dažnas jūsų atliekamas veiksmas, kadangi būtent atidarius šią įrenginio dalį, dėsis mobilusis telefonas.

O pats veiksmas nėra sudėtingas – tereikia patraukti mygtuką (1) į dešinę ir atidaryti dangtelį.

Gear VR instrukcija

Mobilaus įrenginio laikiklio keitimas

Gear VR virtualūs akiniai yra pritaikyti šiuolaikinėms technologijoms, tad pradinėje komplektacijose rasite įrenginį su mobiliam telefonui skirta USB C tipo jungtimi. Jeigu jūsų išmanusis turi Micro USB jungtį – ne bėda. Jums tiesiog reikės pakeisti jungtį.

Gear VR jungtis

Pirmasis dalykas, kurį jums reikia padaryti – laikiklio mygtuką nustatyti ant atrakintos spynelės. Kai tai padarysite, galėsite švelniai išimti laikiklį.

Gear VR telefono laikiklis

Sekantis žingsnis taip pat labai paprastas. Įdėkite naują telefono laikiklį ir tuomet nustatykite mygtuką taip, jog spynelė būtų užrakinta. Viską aiškiai pamatysite apačioje esančiame paveikslėlyje.

Samsung virtualių akinių laikiklis

Mobilaus telefono prijungimas prie Gear VR

Jeigu atlikinėjote prieš tai aprašytus veiksmus šiuo metu prieš save matote Gear VR akinius su nuimtu priekiniu dangteliu. Turėtumėte pastebėti, jog iš abiejų pusių yra telefono laikikliai – vieną jų galimai pakeitėte į kitą su skirtinga jungtimi, tai esmės nekeičia.

Kadangi akiniai palaiko platų spektrą telefonų, ne visų jų ekranai yra vienodi. Priklausomai nuo jūsiškio, pasireguliuokite kairįjį laikiklį. Mažesniems ekranams tiks B, o didesniems – A pozicija.

 

Tuomet atlenkite kitoje pusėje esantį laikiklį. Jis aukščiau esančiame brėžinyje pažymėtas skaičiumi 1.

Kitas žingsnis – mobilų telefoną prijungti prie akinių. Jūsų mobilusis turi būti įjungtas. Išmaniojo dalį, į kurią kišate pakrovėją, šį kartą įkiškite į kairės pusės telefono laikiklį.

Kai tik sėkmingai tai padarysite, išgirsite sėkmingą veiksmą palydintį telefono garsą. Tuomet švelniai stumkite telefoną link akinių, kol išgirsite užrakto garsą – dešinėje esantis laikiklis turėtų prispausti įrenginį.

Telefono įdėjimas į Gear VR

Jeigu įdėjus telefoną į Gear VR lizdą neišgirdote jokio garso, pabandykite iš naujo, tačiau šį kartą dėkite atrakintą telefoną.

Telefonas paruoštas, liko susitvarkyti su valdymo pulteliu.

Gear VR dirželio uždėjimas

Dirželio uždėjimas nėra būtinas dalykas, bet taip bus daug daugiau šansų išsaugoti įrenginį sveiką.

Pirmasis žingsnis – atidaryti pultelio nugarėlę. Kai tai padarysite, uždėkite dirželį ant specialiai tam skirtos duobutės.

Samsung Gear VR dirželis

Kadangi jau atidarėte pultelio nugarėlę, įdėkite ir baterijas. Naudokite AAA baterijas ir žiūrėkite, jog + ir – būtų ten, kur jiems ir vieta.

Viską baigę uždėkite dangtelį.

Gear VR programėlės įdiegimas

Norėdami naudotis virtualiais akiniais, savo mobiliame telefone privalėsite įsidiegti Gear VR programėlę. Be jos negalėsite mėgautis jokiais VR malonumais.

Kai pirmą kartą įdėsite telefoną į virtualius akinius, telefone automatiškai turėtų atsirasti programėlės diegimo perspėjimas. Prieš tai jums apie tai praneš balso komanda, raginanti atjungti telefoną nuo virtualių akinių. Paklausykite to garso.

Atsiradusioje programėlės diegimo aplinkoje spauskite START. Jums reikės perskaityti saugumo ir kitas taisykles bei spausti NEXT.

Galiausiai paspauskite INSTALL ir programėlė bus pradėta diegti. Kadangi Gear VR yra Facebook gaminys, jūs galėsite surišti programėlę su savo FB paskyra. Jeigu nenorėsite to daryti, reikės kurtis Oculus paskyrą.

Kitame žingsnyje nustatysite mokėjimų būdą. Žinoma, jog pats patogiausias yra mokėjimo kortelės pridėjimas.

Sekdami ekrane pasirodysiančias instrukcijas prieisite pultelio susiejimo parinktis. Jums reikės pasirinkti, su kuria ranka valdysite šį įrenginį. Jeigu prietaisas neranda pultelio, įjunkite jį, palaikydami Home mygtuką.

Vėl prijunkite telefoną prie virtualių akinių. Prieš jūsų akis turėtų atsirasti naudojimo pradžiamoklis. Rekomenduojame juo pasinaudoti – taip sužinosite visas pagrindines funkcijas ir galimybes.

VISKAS. Teksto daug, tačiau pačio veiksmo – mažai. Esame įsitikinę, jog prisijungti virtualius akinius gali kiekvienas, kuris sugebėjo perskaityti šį straipsnį.

Tradiciškai, labiau mėgstantiems vaizdą, o ne tekstą, apačioje paliekame Gear VR konfigūravimo klipus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *